W Wielkopolsce powstaną kolejne Centra opiekuńczo-mieszkalne

Promesa na COM w Koźminie Wlkp.

Minister Marlena Maląg 23 stycznia wręczyła promesy na budowę Centrów opiekuńczo-mieszkalnych. Centrum w Koźminie Wielkopolskim otrzymało dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego w wysokości ponad 2 mln zł, a centrum w Lesznie ponad 2,6 mln zł. W Koźminie minister Maląg przekazała młodzieży sprzęt komputerowy, zakupiony z programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

COM w Koźminie Wielkopolskim
Centrum w Koźminie Wielkopolskim otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 2,04 mln zł. W placówce zostanie objętych opieką 15 osób w części dziennej oraz 5 osób w części mieszkań całodobowych. Osoby, do których kierowany jest program, otrzymają tu różnorodne wsparcie m.in. w zakresie potrzeb zdrowotnych, pielęgnacyjnych, stymulowania i rozwijania sprawności ruchowej oraz rozwijania kompetencji społecznych. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2024 r.

Promesa na COM w Lesznie

Promesa na COM w Lesznie

Komputery dla uczniów
Cyfryzacja w dzisiejszym czasie stanowi nieodłączny element naszego codziennego życia, nauki i pracy zawodowej. Dlatego tak ważny jest dostęp do nowoczesnego sprzętu komputerowego i sieci internetowej. Pomaga w tym projekt „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”. Na ten cel przeznaczyliśmy w całej Polsce ponad 580 mln zł. Koźmin Wielkopolski otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 351 tys. zł. Dzięki tym środkom zakupiono 111 laptopów, 2 tablety i 2 komputery stacjonarne.

COM w Lesznie
Centrum opiekuńczo-mieszkalne w Lesznie otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 2,6 mln zł. W części dziennej opiekę znajdzie 14 osób. Część całodobowa zostanie przeznaczona dla 6 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września 2025 r.

– Całkowita suma przekazanych środków z Funduszu Solidarnościowego na utworzenie i utrzymanie Centrów opiekuńczo-mieszkalnych w Lesznie, Koźminie Wielkopolskim, Łęce Opatowskiej, w gminie Zagórów i Kaliszu wynosi łącznie ponad 11,7 mln zł – przypomniała minister Maląg w Lesznie.

Info i fot. MRiPS

Data publikacji: 23.01.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również