Wheelmageddon zaliczył spektakularny sukces po 5 latach przerwy!

Wheelmageddon, ekstremalna impreza sportowa, po raz czwarty rozbudziła ducha walki wśród biorących w niej udział osób z niepełnosprawnościami, które zapragnęły poczuć czym jest prawdziwa rywalizacja doprawiona mocną dawką adrenaliny! Tutaj nie było taryfy ulgowej, zabawa przeplatana potem i łzami dostarczyła nie lada atrakcji zarówno osobom startującym jak i kibicom, którzy dopingowali swoich faworytów!

16 września, poligon Warszawskiej Akademii Technicznej, przeobraził się w miasteczko, w którym panowała Fundacja Avalon i gdzie flagowa impreza Avalon Extreme, miała okazję odbyć się po dłuższej przerwie!

FIGHTER, WARRIOR, HERO – bohaterowie podjęli heroiczną walkę
Wszystko dopisało tego dnia: pogoda, miejsce i uczestnicy stworzyli niezapomnianą atmosferę dla tego wyjątkowego wydarzenia. Największy w Polsce bieg z przeszkodami dla osób z niepełnosprawnościami powrócił po blisko 5 latach i nie ustępował poprzednim edycjom. Aż dwudziestu ośmiu zawodników, kobiet i mężczyzn z całej Polski, z różnym stopniem niepełnosprawności (chodzący, paraplegia, tetraplegia), podjęło się próby pokonania trzech etapów wyścigu: FIGHTER, WARRIOR, HERO.

Pierwszy etap wyścigu FIGHTER, w założeniu był etapem do ukończenia dla wszystkich i składał się z 10 zadań sprawdzających siłę, refleks oraz dynamikę biorących w niej udział osób. Na zawodników czekał szereg konkurencji sprawnościowych, w tym m.in. slalom między oponami, rzut do celu, przeciągnięcie opony, rzut piłką lekarską za plecy, podnoszenie kettli, przejście drewnianej skrzyni, liny crossfitowe, przysiady z obciążeniem.

Drugi etap WARRIOR, średniozaawansowany, polegał na pokonaniu pólkilometrowej, wyboistej, wąskiej, leśnej ścieżki, na której uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma przeszkodami, wzniesieniami (niektóre pod kątem 45 stopni), wystającymi korzeniami, piachem, w którym zakopywały się koła wózków czy slalomu pomiędzy oponami i beczkami. I choć nie obyło się bez wywrotek, dzięki sile walki i towarzyszącej adrenalinie, pierwsze dwa etapy zostały ukończone przez prawie wszystkich zawodników.

A to zmobilizowało wiele osób do sprawdzenia się w ostatnim, najtrudniejszym etapie: HERO. Ku zaskoczeniu organizatorów, aż 25 osób postanowiło podjąć się najtrudniejszego zadania! Najbardziej wymagająca trasa, przygotowana została z wykorzystaniem elementów infrastruktury Placu Ćwiczeń WAT. Niełatwe do wykonania zadania dotyczyły: wyciągnięcia obciążenia ze studni, ciągnięcia kettla po piachu, rzutu piłka lekarską w dal, rzutu do celu, podciągania na linie, rzutu ciężarem przez drewnianą ścianę, wyciągania opony z fosy, wyciągania ciężaru po linie na wysokość 5 m.

Finalnie etap HERO ukończyło 20 zawodników! Zwycięzcą okazał się Sylwester Wilk, multisportowiec, uczestnik Ninja Warrior, poruszający się na protezie nogi, który finiszował etap HERO z czasem 1 min 24 sek, a cały wyścig w 5 min 15 sek!  Sylwester bezsprzecznie okazał się najlepszym zawodnikiem, jednak należy podkreślić, że wszystkie osoby, które wzięły udział w trzech etapach mogą być z siebie dumne i mówić o sobie, że również są zwycięzcami. Udowodnili, że prawdziwy sport jest jeden, a jego ekstremalne odmiany, nie wykluczają niepełnosprawności!

– To już 4 edycja Wheelmageddon’u i pierwsza którą miałam przyjemność organizować, bardzo dla mnie wyjątkowa. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć ogromną determinację i wielką wolę walki. Całej imprezie towarzyszyła świetna atmosfera, wzajemny szacunek i wsparcie. Wheelmageddon już na dobre wraca do kalendarza wydarzeń Avalon Extreme, czekamy na kolejną edycję 2024 – mówi Aleksandra Kogut, Kierowniczka Avalon Extreme.

Zwycięzcy Wheelmagedon’u, z podziałem na stopień niepełnosprawności i etapy trudności, otrzymali medale, oraz atrakcyjne nagrody finansowe i nagrody rzeczowe (sportowe zegarki, słuchawki, sportowe gadżety Avalon Extreme).Pełna lista zwycięzców znajduje się ​tutaj.
Wheeelmagedon odbył się dzięki wsparciu Wojskowej Akademii Technicznej, która na czas zawodów, umożliwiła Fundacji Avalon, skorzystanie z terenów poligonu oraz sponsora, firmy

Sunrise Medical, która zapewniła serwis wózków dla uczestników wydarzenia.

Zobacz galerię…

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 20.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również