Pomaganie przez bieganie

16 września odbył się w Siemianowicach Śląskich na Stadionie MOSIR Pszczelnik Piknik Rodzinny i Siemianowicki Bieg Charytatywny i Nordic Walking w ramach Narodowego Dnia Sportu, pod patronatem prezydenta Siemianowic Śl. Organizatorzy to Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans i Siemianowice Dobre Bo Śląskie.

Piknik obfitował w liczne atrakcje: malowanie twarzy, plecenie kolorowych warkoczyków, dmuchańce, wata cukrowa, popcorn i żur przygotowany przez Fundację Wolne miejsce. Była również grupa motocyklowa Moto Crew i można się było przejechać na motocyklu.

Udział w biegu i nordic walking wzięło ponad tysiąc osób. Najmłodsi uczestnicy biegu to były dzieciaki niesione na rękach przez biegnących rodziców lub biegacze pchali wózki z dziećmi. Biegły także pieski. Każdy mógł wziąć udział w bieganiu. Najstarszy biegacz miał około siedemdziesiątki i przebiegł ponad dziesięć kilometrów. Gość honorowy imprezy, znany ultramaratończyk Leszek Małyszek biegł przez całe 12 godzin i przebiegł ponad 100 kilometrów.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie dla podopiecznego Fundacji Piastun Piotra Kochanka, który walczy z nowotworem złośliwym żołądka. Każda pomoc finansowa to dla Piotra i jego rodziny nieocenione wsparcie i możliwość skoncentrowania się wyłącznie na zdrowieniu i powrocie do pełni życia rodzinnego i społecznego. Leczenie Piotra to koszt ok. 20 tys. zł miesięcznie. W sumie udało się zebrać kwotę 16913,66 zł.

Ewa Maj

Data publikacji: 20.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również