Wkręć się z nami w pomaganie! Świąteczna piosenka od Fundacji Avalon

„Helpuj w Święta” — ta piosenka z pewnością musi się znaleźć na polskich listach świątecznych przebojów. Utwór powstał, by w absolutnie niekonwencjonalny sposób promować ideę bezinteresownej pomocy.

Jego autorami są pracownicy Fundacji Avalon, która na co dzień wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore z całej Polski. Bohaterką teledysku jest z kolei Monika Szynkowska – zmagająca się z mózgowym porażeniem dziecięcym podopieczna iambasadorka Fundacji. Organizacja pomogła jej w osiągnięciu życiowej samodzielności. Premiera utworu wraz z teledyskiem już 3 grudnia – tego dnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością.

Przed nami świąteczna gorączka. W tym intensywnym i pełnym pośpiechu czasie, Fundacja Avalon i projekt Helpuj.pl przekonują, że prawdziwą świąteczną radość przynosi pomaganie, zwłaszcza tym, którzy na co dzień mierzą się z życiowymi trudnościami, a w okresie radości przedświątecznej jest im szczególnie ciężko. W promowaniu tej idei ma posłużyć właśnie ukazujący się singiel „Helpuj w Święta”. Utwór, napisany, wykonany i nagrany przez pracowników Fundacji Avalon, ma inspirować do dzielenia się dobrem w tym szczególnym dla ludzi czasie.

– Muzyka tworzy niepowtarzalną świąteczną aurę i wyzwala w ludziach pokłady dobra i serdeczności, szczególnie w stosunku do drugiego człowieka. I o tym jest „Helpuj w Święta”. Nasza piosenka ma przede wszystkim nieść radość tym, którzy ją usłyszą. Gdziekolwiek są, jakkolwiek spędzają ten czas – wyjaśnia Marta Grzegorczyk, autorka tekstu.

„Helpuj tym, co są w potrzebie”

Utworowi towarzyszy teledysk, który opowiada historię o solidarności i obalaniu wszelkich barier pomiędzy osobami sprawnymi i tymi z niepełnosprawnościami. Główną bohaterką jest Monika Szynkowska, podopieczna Fundacji Avalon. Organizacja pomogła jej w osiągnieciu życiowej samodzielności, odbudowaniu poczucia własnej wartości i wyznaczeniu celów w życiu. Mimo zmagania się z czterokończynowym porażeniem dziecięcym dziewczyna jest aktywna zawodowo, realizuje swoje pasje, a nawet angażuje się społecznie wspierając innych poprzez wyzwania na portalu Helpuj.pl.

– Pomagamy oczywiście nie tylko od święta i czerpiemy z tego ogromną radość, bo widzimy, jak zmienia to życie wielu osób. W ten niezwykły świąteczny czas chcemy radością dzielić się z innymi. Ten utwór, tak jak nasz portal Helpuj.pl – podnosi na duchu, łączy ludzi we wspólnym działaniu – tłumaczy Zuzanna Makowska, współautorka muzyki i pomysłodawczyni akcji.

„W ten magiczny czas, Helpujesz Ty, Helpuję ja”

Helpowanie to po prostu pomaganie z radością. W taki sposób można wspierać poprzez serwis internetowy Helpuj.pl, który daje potrzebującym możliwość założenia zbiórki funduszy na ważny cel — zarówno na koszty związane z leczeniem, terapią, zakupem sprzętu ortopedycznego, czy rehabilitacją, jak i na koszty transportu, a nawet realizację marzeń. Powstały w 2018 roku portal łączy radość pomagania z zaangażowaniem darczyńców dając możliwość wsparcia w postaci zorganizowanego wyzwania, czyli akcji wspomagającej konkretną zbiórkę podopiecznego. Od momentu powstania podopieczni założyli w nim 561 zbiórek, na rzecz których darczyńcy dokonali 31 506 wpłat, na łączną sumę 2 601 922,21 zł. Serwis został odwiedzony 792 274 razy.

– Pomaganie to bakcyl, którym łatwo się zarazić. Wciąga, angażuje, nadaje głębszy sens naszej codzienności i jak się raz spróbuje, to trudno jest przestać. Wiedzą to społecznicy w organizacjach społecznych, wiedzą to wolontariusze i darczyńcy. Naszą piosenką chcemy tą radością pomagania zarazić jak najwięcej osób, a przy okazji zwrócić uwagę na osoby potrzebujące, które są wokół nas, często naprawdę blisko, a którym życiowa sytuacja nie zawsze pozwala czerpać w pełni świąteczną radość. No to może wszyscy razem – pohelpujmy! – zachęca Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon

„Jesteśmy tu, wspieramy Cię”

Data premiery piosenki „Helpuj w święta” jest nieprzypadkowa. Właśnie 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Fundacja Avalon, która wspiera ponad 12000 osób z niepełnosprawnością i przewlekle chorych z całej Polski, realizuje szereg projektów mających na celu aktywizację społeczną i zmianę postrzegania niepełnosprawności. Swoich podopiecznych wspiera poprzez aktywną rehabilitację, umożliwia dofinansowanie wydatków związanych z najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności oraz dotyczących realizacji indywidualnych celów i pasji OzN, daje możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie, a także przeciwdziała wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami w obszarze seksualności i rodzicielstwa.

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 24.11.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również