Wyłoniono laureatów konkursu Samorząd Równych Szans 2012

Są już wyniki ogólnopolskiego konkursu Samorząd Równych Szans 2012 na najlepsze działania na rzecz osób niepełnosprawnych realizowane przez polskie samorządy.

Spośród 125. samorządów zgłoszonych do konkursu Kapituła Nagrody wybrała 15 zwycięzców i przyznała 25 wyróżnień. Informacja o wynikach zostanie przekazana wszystkim laureatom telefonicznie. Zdobywcy nagród i wyróżnień drogą pocztową otrzymają zaproszenia na dwudniowe warsztaty (4-5 października) poświęcone tematyce związanej z osobami niepełnosprawnymi oraz uroczystą galę (5 października). Oba wydarzenia odbędą się w hotelu Gołębiewski w Karpaczu.
Kapituła Nagrody pod przewodnictwem ministra Jarosława Dudy – pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych, wybrała 15 samorządów – laureatów statuetki Samorząd Równych Szans. Są to (w kolejności alfabetycznej):
· Dąbrowa Górnicza
· Dzierżoniów
· Gdańsk
· Katowice
· Kraków
· Piaseczno
· Powiat Kartuski
· Powiat Olkuski
· Powiat Policki
· Poznań
· Stargard Szczeciński
· Szczecin
· Województwo Łódzkie
· Województwo Wielkopolskie
· Żory

Wyróżniono także 25 samorządów. Są to:
· Długołęka
· Gogolin
· Józefów
· Klucze
· Lesznowola
· Nysa
· Powiat Białobrzeski
· Powiat Buski
· Powiat Cieszyński
· Powiat Dąbrowski
· Powiat Gliwicki
· Powiat Jarosławski
· Powiat Kluczborski
· Powiat Konecki
· Powiat Kościerski
· Powiat Poznański
· Powiat Proszowicki
· Powiat Przysuski
· Powiat Rzeszowski
· Powiat Tczewski
· Powiat Wadowicki
· Ruda Śląska
· Szczawno-Zdrój
· Wejherowo
· Wieliczka

Szczególne uznanie należy się miastu Szczecin, które po raz czwarty z rzędu zdobywa główną nagrodę w konkursie oraz powiatowi Polickiemu, który po raz trzeci sięga po najwyższe laury. Zgodnie z regulaminem konkursu trzykrotny triumfator otrzyma od organizatorów konkursu złotą statuetkę.

Dwie organizacje Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym oraz Polski Związek Głuchych przyznały nagrody specjalne w ramach konkursu Samorząd Równych Szans 2012 r. Zwycięzcami są samorządy, których projekty w szczególny sposób przyczyniły się do wsparcia osób głuchoniewidomych i głuchych.

Nagroda od Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym powędruje do Miasta Wrocław w uznaniu za Program działań na rzecz osób niepełnosprawnych pod nazwą „Bez Barier”.

Nagrodę od Polskiego Związku Głuchych otrzymuje Miasto Łódź za wdrożenie „Systemu obsługi osoby niesłyszącej” w Urzędzie Miasta Łodzi.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zrealizowano go przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji województwa małopolskiego.
Info: FIRR

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również