Wystartowały zapisy na grudniowe szkolenie online z iPFRON+

– W 2023 r. sukcesywnie uruchamiane będą nabory wniosków w poszczególnych programach wsparcia. Przyszłoroczny konkurs o zlecenie realizacji zadań organizacjom pozarządowym odbędzie się z wykorzystaniem nowego systemu. Zanim to jednak nastąpi, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w szkoleniu internetowym z obsługi iPFRON+. Szkolenie jest dwudniowe, warsztatowe, nastawione na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności” – mówi Daniel Cymbaluk, koordynator projektu iPFRON+.

– System iPFRON+ umożliwiać będzie składanie wniosków aplikacyjnych i rozliczanie środków dla wszystkich obecnych oraz przyszłych Programów Wsparcia PFRON, które realizowane są bezpośrednio przez Fundusz. iPFRON+ będzie pierwszym systemem PFRON, który umożliwi Beneficjentom wsparcia dostęp do spersonalizowanych danych dotyczących udzielanej im pomocy, ocenę jakości otrzymanego wsparcia oraz zgłoszenia akcesu do projektów finansowanych ze środków PFRON” – przypomina D. Cymbaluk.

Jeśli są Państwo pracownikami fundacji bądź stowarzyszenia i pracują Państwo na rzecz osób z niepełnosprawnościami – to właśnie dla Państwa przygotowaliśmy to szkolenie. Dla każdej OPP przewidzieliśmy jedno, maksymalnie dwa miejsca. Jedna osoba może wziąć udział w szkoleniu tylko jeden raz i może zarejestrować się tylko na jedno wybrane szkolenie. Szkolenie to, jest jedyną okazją, do zdobycia umiejętności potrzebnych do swobodnego poruszania się po systemie.

Obecnie zapełniamy listy na szkolenia, które odbędą się: 1 i 2 grudnia, 8 i 9 grudnia oraz 15 i 16 grudnia. Zapraszamy do zarejestrowania się, tutaj: https://portal-ipfronplus.pfron.org.pl/projekt/szkolenia/szkolenia-online/

Więcej informacji o systemie iPFRON+ znajdą Państwo tu: Cyfryzacja to więcej niż technologia – zapraszamy na szkolenia z obsługi systemu iPFRON+ – iPfron+ Strona główna

W grudniu również szkolenia stacjonarne

Szkolenie z iPFRON+ jest dwudniowe, warsztatowe, nastawione na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności. Obecnie zapełniane są miejsca na szkolenia stacjonarne, które odbędą się 6 i 7 grudnia w Kołobrzegu oraz 6 i 7 grudnia  w Krakowie. Szkolenie odbywa się w godzinach 10:00-18:00 pierwszego dnia i w godzinach 8:00-16:00 drugiego dnia. Zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie podczas szkoleń. Nie zwracamy Uczestnikom kosztów dojazdu.

Szkolenie jest jedyną okazją, do zdobycia umiejętności potrzebnych do swobodnego poruszania się po systemie iPFRON+

Prosimy o zgłaszanie na jedno szkolenie maksymalnie dwóch Uczestników z danej organizacji pożytku publicznego. Informujemy, że jedna osoba może wziąć udział w szkoleniu tylko jeden raz i może zarejestrować się tylko na jedno wybrane szkolenie. Zrób to teraz: Szkolenia stacjonarne – iPfron+ Strona główna

System iPFRON+ umożliwiać będzie składanie wniosków aplikacyjnych i rozliczanie środków dla wszystkich obecnych oraz przyszłych Programów Wsparcia PFRON, które realizowane są bezpośrednio przez Fundusz.

– System jest obecnie budowany i zostanie w pełni uruchomiony w 2023 r. Będzie to nowoczesne narzędzie informatyczne umożliwiające samodzielne tworzenie oraz konfigurację Programów Wsparcia. iPFRON+ stanowić będzie jedną z dwóch platform internetowych PFRON wspierających proces udzielania dofinansowań: iPFRON+ oraz SOW. Stąd ważne jest rozróżnienie pomiędzy tymi systemami. iPFRON+ będzie platformą służącą do obsługi spraw w ramach Programów Wsparcia realizowanych bezpośrednio przez PFRON. System SOW służy do obsługi zadań realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego – mówi Daniel Cymbaluk, koordynator projektu iPFRON+.

Jak będzie wyglądało zastosowanie iPFRON+?

– System iPFRON+ będzie wspierać użytkowników na wszystkich etapach prowadzenia sprawy, począwszy od przygotowania i złożenia wniosku, aż do rozliczenia środków. System tworzony jest z naciskiem na dostępność (rozumianą znacznie szerzej, niż tylko wytyczne WCAG 2.1). Wyposażony zostanie także w liczne mechanizmy wspierające użytkowników m.in. walidacje formularzy, pomoc kontekstową, materiały multimedialne, wirtualnego asystenta (chatbota), możliwość kopiowania wniosków, narzędzia komunikacji wewnętrznej itp. Transparentność procesu zapewni zestaw komunikatów systemowych informujących o bieżącym statusie sprawy – dodaje D. Cymbaluk.

Zapisz się na szkolenie stacjonarne, tutaj: Szkolenia stacjonarne – iPfron+ Strona główna.
razie pytań – jesteśmy do dyspozycji pod adresem: szkoleniaipfronplus@pfron.org.pl

Info: PFRON

Data publikacji: 09.11.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również