XV spotkanie z Mikołajem SPN „Bądźcie z nami”

XV spotkanie z Mikołajem SPN „Bądźcie z nami"

Już po raz piętnasty 6 grudnia rozśpiewane dzieci powitały św. Mikołaja w hotelu Novotel Bronowice na zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami" świątecznym spotkaniu. Tradycyjnie pracownicy hotelu przeżywali to spotkanie i w przygotowanie go włożyli swoje serca. Nie mogło zabraknąć roziskrzonej choinki i pięknie nakrytych stołów z przygotowanym pod okiem szefa kuchni poczęstunkiem.

Oczekiwanie na Mikołaja umilił kolorowy i roztańczony góralski korowód uczniów Prywatnego Technikum Hotelarskiego z Zakopanego www.hotelarz.com.pl/. Dzieci pamiętają te występy z poprzednich lat i zawsze z niecierpliwością oczekują spotkania ze swoimi góralami.
Mikołaja wprowadził na salę sam Marszałek Województwa Małopolskiego – pan Marek Nawara. Radość dzieci sięgnęła zenitu, rozgorączkowane zaśpiewały najgłośniej jak potrafiły piosenkę dla niezwykłego gościa. Wszystkie chciały być blisko niego, dlatego jego tron stał pusty, a święty witał się z dziećmi. Każdy chciał chociaż przez chwilę posiedzieć na kolanach św. Mikołaja. Znakomicie sprawowali się pomocnicy świętego w osobie samego Marszałka oraz harcerzy z Hufca Kraków – Podgórze – wiernych przyjaciół Stowarzyszenia www.krakowpodgorze.zhp.pl/glowna.php.
Po rozdaniu wszystkich prezentów św. Mikołaj długo jeszcze bawił się z dziećmi, które szalały na scenie, a sala rozbrzmiewała muzyką i śpiewem.
W przygotowaniu imprezy pomagali nam nasi wierni przyjaciele:
· Bahlsen Sp z o.o. www.bahlsen.pl/
· Coca Cola HBC Polska Sp z o.o. www.cocacola.com.pl/
· Bank Zachodni WBK indywidualni.bzwbk.pl/ i Stowarzyszenie
· firma Janmar
· Strauss Cafe dla www.elite.pl/.

Nasz św. Mikołaj jest nowoczesny i z reniferów przedsiadł się na Radio Taxi Wawel waweltaxi.pl/, które pomagało w przewożeniu wszystkich prezentów i zorganizowaniu imprezy.
Patronat nad imprezą objęli:
· Marszałek Województwa Małopolskiego – pan Marek Nawara www.wrotamalopolski.pl/
· Polska Gazeta Krakowska www.gazetakrakowska.pl/
· TVP Kraków ww6.tvp.pl/6243.dzialy
· Radio Kraków www.radiokrakow.pl/www/home.nsf/ID/start
· Nasze Sprawy www.naszesprawy.eu

W imprezie udział wzięły dzieci i młodzież z pięciu ośrodków szkolno-wychowawczych w Krakowie i Skawinie.

1 2

40 52

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również