Znaczek pocztowy z okazji ampfutbolowych Mistrzostw Europy

Od 12 do 19 września br., w Krakowie, odbywać się będą zmagania najlepszych ampfutbolowych reprezentacji Starego Kontynentu. Z tej właśnie okazji Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek pocztowy emisji „Mistrzostwa Europy AMP FUTBOL Kraków 2021”. W prezentacji, która odbyła się w Krakowie podczas ostatniej konferencji prasowej reprezentacji Polski w Amp Futbolu przed rozpoczęciem turnieju, udział wziął Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Autor projektu, Jan Konarzewski, przedstawił na znaczku dynamiczną postać Krystiana Kapłona – zawodnika reprezentacji Polski Amp Futbol. Oprócz znaczka Poczta Polska wydała kopertę FDC (pierwszego dnia obiegu), na której przedstawiono puchar oraz logo Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021.

– Poczta Polska od ponad dwóch lat wspiera reprezentację Polski w Amp Futbolu. Jako firma odpowiedzialna społecznie, Poczta Polska chce pomagać zawodnikom w ich karierze zawodowej oraz uwrażliwić pracowników na to, że bariery mamy przede wszystkich w swoich głowach. Dzisiejsze wydawnictwo filatelistyczne to kolejna cegiełka, jaką Poczta dokłada, aby promować narodową kadrę w Amp Futbolu. Mam nadzieję, że 19 września będziemy świadkami tego, jak kapitan biało-czerwonych wznosi w powietrze puchar za zwycięstwo w całym turnieju – podkreślał Andrzej Bodziony.

Poczta Polska zatrudnia aktualnie 1736 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Stanowią oni 2,42 proc. ogółu zatrudnionych w spółce. W zależności od regionu zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami wynosi od 1,75 proc. do 6,13 proc. (Gorzów Wielkopolski) ogółu zatrudnionych. Poczta Polska jest jednym z największych płatników składek na PFRON, które są przeznaczane na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie. Spółka jest partnerem reprezentacji Polski Amp Futbol od 2019 roku.

– Współpraca z tak duża firmą z tradycjami jak Poczta Polska od początku była dla nas wielką sprawą. Poczta nie tylko wspierała nas, ale też naszych zawodników zatrudniając ich w swoich placówkach – powiedział Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. Dzisiaj, w przededniu wielkiej imprezy – ampfutbolowych Mistrzostw Europy w Polsce, mamy zaszczyt trafić z naszą dyscypliną na znaczki, o czym jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy marzyć. Jest to dla nas bardzo ważny wyraz uznania dla naszej dyscypliny i naszej pracy. Wspólnie z Pocztą Polską zapraszamy na EURO do Krakowa – zakończył.

Ampfutbolowe Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną na trzech stadionach w Krakowie już 12-19 września tego roku. Wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny, a transmisję przeprowadzi TVP Sport. W rozgrywkach weźmie udział 14 drużyn: Anglia, Belgia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Rosja, Turcja, Ukraina, Włochy, Izrael i reprezentacja Polski.

Mecz otwarcia odbędzie się 12 września o godz. 18.00 na stadionie Cracovii. Biało-czerwoni – trzynastu ampfutbolistów na co dzień reprezentujących trzy polskie kluby: Wisłę Kraków, Legię Warszawa oraz Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała ­– rozegrają mecz z Ukrainą. W kolejnych dniach Polacy zmierzą się jeszcze z Izraelem (14 września, godz. 18.00) oraz z Hiszpanią (15 września, godz. 18.00). Wszystkie mecze Polaków na turnieju transmitowane będą na żywo na antenie TVP Sport.

Info i fot. Poczta Polska

Data publikacji: 11.09.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również