Zakończył się 18. Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”

Jury i widzowie obejrzeli 33 filmy konkursowe, w tym 12 filmów fabularnych, 14 dokumentów i 7 filmów amatorskich oraz uczestniczyli w licznych wydarzeniach towarzyszących.

Jury w składzie: Adam Woronowicz (przewodniczący), Marta Lipińska, Wojciech Otto i Marcin Bortkiewicz przyznało wyróżnienia i statuetki Motyla 2021 następującym filmom:

– Wyróżnienie w kategorii filmów amatorskich dla Macieja Książko za film pt. „Marzenie” – za oryginalną formę, która świadomie splata się z treścią i przesłaniem filmu.

– Motyl 2021 w kategorii filmów amatorskich dla Marcina Truszczyńskiego za film pt: „Dziewczynka z zapałkami” – za umiejętne operowanie językiem filmu, plastyczną wyobraźnię i niepowtarzalną atmosferę emanującą z ekranu.

Ekipa realizatorska filmu Dziewczynka z zapałkami

Ekipa realizatorska filmu Dziewczynka z zapałkami

– Wyróżnienie w kategorii film dokumentalny dla Pawła Chorzępy za film

pt: „Synek” – za subtelność w ukazywaniu relacji między ojcem i synem.

– Wyróżnienie w kategorii film dokumentalny dla Rina Papish za film pt. „On the Edge” – za bezkompromisowe spojrzenie na człowieka zawieszonego między życiem a śmiercią.

– Motyl 2021 za najlepszy film dokumentalny dla filmu „Jeden dzień dłużej” Moniki Meleń – za pełną optymizmu opowieść o absolutnie odjechanej i zwariowanej miłości na motorze.

Monika Meleń nagrodzona Motylem 2021 w kategorii film dokumentalny

Monika Meleń nagrodzona Motylem 2021 w kategorii film dokumentalny

– Wyróżnienie w kategorii film fabularny dla filmu „Ondyna” Tomasza Śliwińskiego za użycie surrealistycznej formy, która pozwala zadawać fundamentalne pytania.

– Motyl 2021 za najlepszy film fabularny dla filmu „Moje serce” Damiana Kocura – za umiejętne połączenie fikcji fabularnej z prawdą dokumentu.

Nagrodę publiczności otrzymał film „Neurochirurg” Magdaleny Zagały.

Nagrodę rektora Politechniki Koszalińskiej otrzymał film „Gosia@Tomek” Christine Jezior. Nagrodzony film wybrało Jury Młodzieżowe w składzie:

Emil Gański (przewodniczący), Marcelina Lewińska i Rozalia Flaczyńska.

Członkowie gremium to studenci Politechniki Koszalińskiej.

Info i fot. Integracja Ty i Ja

Data publikacji: 11.09.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również