Znamy Społeczników 2018 roku

Znamy Społeczników 2018 roku

Przyznano nagrody w konkursie Społecznika Roku 2018 r. Uroczysta gala odbyła się 21 marca 2019 r. Była to 10 jubileuszowa edycja i z tej okazji po raz pierwszy przyznano nagrodę honorową Społecznika Dziesięciolecia.

Tytułem tym pośmiertnie wyróżniono Piotra Pawłowskiego założyciela Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja, za wytrwałą, konsekwentną i skuteczną walkę o świat bez barier w obszarze architektonicznym, cyfrowym oraz społecznym, a także za stworzenie standardów prawnych i obyczajowych ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami.

W tym roku jury tytułem Społecznika Roku nagrodzono Elżbietę Krajewską-Kułak założycielkę Stowarzyszenia Pro Salute, za wszechstronną aktywność w obszarze ochrony i promocji zdrowia dzieci i osób starszych, a przede wszystkim za ogromny wkład w utworzenie Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, Uniwersytetu Zdrowego Seniora i Uniwersytetu Zdrowego Przedszkolaka, jak również za zaangażowanie szerokiej rzeszy wolontariuszy do pomocy osobom potrzebującym.

Drugim laureatem został Krzysztof Marciniak, prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom „SPiNKa”, za wieloletnią działalność na rzecz umożliwienia osobom z niepełnosprawnościami pełnej mobilności motoryzacyjnej oraz za propagowanie tej idei jako skutecznego wsparcia ich rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Oprócz nagród głównych Kapituła konkursu przyznała dwie nagrody specjalne. Otrzymali je: Katarzyna Konewecka-Hołój, prezes Stowarzyszenia „Piękne Anioły” za inicjowanie i angażowanie innych do aktywności na rzecz dzieci z ubogich rodzin. Jej dziełem jest tworzenie bezpiecznych i zdrowych warunków do ich życia i rozwoju, a także realizacja kampanii społecznej „Słoneczne Pokoje”, w ramach której remontowane są dziecięce pokoje w prywatnych mieszkaniach, domach dziecka i hospicjach.

Nagrodę specjalną otrzymał także Marek Lisiński, prezes Fundacji „Nie lękajcie się” za objęcie wsparciem psychologicznym i prawnym osób, które w dzieciństwie doświadczyły przemocy seksualnej ze strony duchownych, jak również za pomoc niesioną ich rodzinom.

Organizatorem konkursu jest Tygodnik Newsweek Polska, partnerem głównym – Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a partnerem merytorycznym – Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

pr
Data publikacji: 25.03.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również