ZOL powstanie w szpitalu kolejowym w Wilkowicach

Kompleksowo wyposażony zakład opiekuńczo-leczniczy na 60 łóżek powstanie w szpitalu kolejowym w Wilkowicach koło Bielska-Białej. Inwestycja będzie kosztowała 4 mln zł i ma zostać zrealizowana do końca przyszłego roku – zakomunikował wilkowicki szpital.

Zakład powstanie w budynku, który był niegdyś wykorzystywany jako szpitalna kuchnia.

Placówka poinformowała w komunikacie, że inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszym, który rozpoczął się w październiku i ma zostać zrealizowany jeszcze w br., wykonana zostanie dokumentacja projektowa wraz z uzgodnieniami i uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. W przyszłym roku maja ruszyć prace budowlane.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 4 mln zł. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych przekaże 2,79 mln zł , samorząd województwa śląskiego 1,2 mln zł. Szpital z własnego budżetu wyłoży 10 tys. zł.

Zakłady opiekuńczo-lecznicze to placówki całodobowe pomagające osobom, które przebyły już fazę leczenia szpitalnego i nie wymagają dalszej hospitalizacji, ale z uwagi na stan zdrowia, niepełnosprawność lub brak możliwości samodzielnego funkcjonowania w środowisku domowym potrzebują stałego nadzoru lekarskiego oraz profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji.

„Z usług medycznych Zakładu będą mogli skorzystać mieszkańcy województwa śląskiego” – podał szpital.

Wilkowicka placówka posiada siedem oddziałów, położona jest na zboczu góry Magurka. (PAP)

Marek Szafrański, fot. pixabay.com

Data publikacji: 21.10.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również