21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa na świecie

21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa na świecie

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Podobnie jak w przypadku poprzednich lat, z okazji 21 marca 2016 roku, organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.
Tematem przewodnim jedenastych obchodów ŚDZD będzie więc „Moi przyjaciele, Moja Wspólnota”.

Przyłączyć się do świętowania 21 marca można w bardzo różny sposób:
– zdalnie: śledząc profile akcji na Facebooku i YouTube;
– aktywnie: organizując wydarzenie w swojej okolicy i rejestrując je na stronie WDSD w odpowiedniej zakładce, wpisując nazwę, dodając zdjęcie i krótki opis.

W ten wyjątkowy dzień Stowarzyszenie Bardziej Kochani zachęca do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.
Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

Warto śledzić na bieżąco, co będzie się działo 21 marca – informacje podawane są zarówno na oficjalnej stronie Światowego Dnia Zespołu Downa, jak i w mediach społecznościowych.

Strona Światowego Dnia Zespołu Downa: worlddownsyndromeday.org

Strona Down Syndrome International: ds-int.org

Twitter: ŚDZD twitter.com/WorldDSDay

Kanał YouTube: ŚDZD https://www.youtube.com/user/DSiWDSD

Profil ŚDZD na Facebooku: web.facebook.com/pages/World-Down-Syndrome-Day/148478055264021

Inicjatywa Impulsu na okoliczność ŚDZD
Oficyna Wydawnicza IMPULS jako wydawca publikacji z tej tematyki pragnie włączyć się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Z tej okazji w okresie 21-25 marca oferowane będą jej publikacje poruszające tematykę zespołu Downa z 30 proc. rabatem i nie tylko. Wystarczy podać podczas zamówienia hasło „Impuls do lepszej edukacji” a na n/w książki otrzymają Państwo atrakcyjny rabat.
Uwaga w tych dniach 30 proc. rabatem objęty będie cały dział Pedagogika osób niepełnosprawnych.

Korzystając z okazji IMPULS chce Państwu przedstawić kilka pozycji dotykających problemu wspomagania rozwoju dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, a szczególnie z zespołem Downa. Z wielką przyjemnością na początek proponuje publikację autorstwa prof. Aliny Midro „Istnieć, żyć i być kochanym”.
W tej trudnej, ale i owocnej pracy – czy to jako rodzica, czy też nauczyciela lub opiekuna – IMPULS pragnie służyć Państwu pomocą, wydając wartościowe książki. Wszystkie te pozycje powstały na bazie doświadczeń praktycznych, acz nie brak w nich i gruntownej podstawy teoretycznej.
Więcej szczegółów na: http://www.impulsoficyna.com.pl/

pr

Data publikacji:17.03.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również