5000 euro na warsztaty i budowę Kompleksu Potrafię Pomóc

5000 euro na warsztaty i budowę Kompleksu Potrafię Pomóc

5000 euro na warsztaty dla dolnośląskich uczniów i oraz na budowę we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc. 29 listopada, wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc" odbierze symboliczny czek od międzynarodowej Fundacji C&A i zorganizuje pierwsze warsztaty „Wchodzę w rolę".

Grant dla wrocławskiej fundacji przyznany został w ramach programu „C&A together”, który wspiera organizacje działające dla dobra dzieci. Dzięki dotacji uda się zrealizować aż dwa cele. Pierwszy z nich to warsztaty „Wchodzę w rolę”, w których udział weźmie 1250 dzieci z dolnośląskich szkół i przedszkoli. W czasie zajęć najmłodsi wcielą się w role niepełnosprawnych rówieśników. Nie tylko spróbują pokonać bariery przy użyciu wózka inwalidzkiego, z zasłoniętymi oczami i z białą laską czy porozumieć się bez użycia słów – otrzymają także lekcję savoir-vivre’u:
dowiedzą się, jak zaproponować pomoc osobie z niepełnosprawnością albo jak pomóc, żeby nie zaszkodzić.

Specjaliści z Fundacji „Potrafię Pomóc” oraz z Ośrodka dla Wyjątkowych Dzieci pilotażowe warsztaty według swojego autorskiego pomysłu przeprowadzili w kilku wrocławskich placówkach już w zeszłym roku.
Cieszyły się dużym zainteresowaniem – o zajęcia dopytywały się kolejne szkoły i przedszkola. Teraz, dzięki pieniądzom z grantu C&A, będzie mogło z nich skorzystać 1250 uczniów i przedszkolaków!

Druga część grantu zasili konto budowy we Wrocławiu Kompleksu „Potrafię Pomóc”. Kompleks łączyć będzie w sobie ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny i przedszkolny punkt terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, przestrzeń na turnusy rehabilitacyjne, pokoje wytchnień, w których dziecko niepełnosprawne znajdzie opiekę np. w razie choroby rodziców, szereg gabinetów konsultacyjno-diagnostycznych dla chorób rzadkich oraz pierwszy w Polsce dom samodzielności dla osób z zespołem Pradera-Williego, chorobą wiecznego głodu.

Budynek kompleksu wyposażony zostanie między innymi w system szyn, dzięki któremu przemieszczanie osób niepełnosprawnych będzie prostsze, a także basen z regulowanym dnem, system ścian przesuwnych, wygłuszających czy interaktywny sufit. Ważnym elementem projektu będzie wyjątkowy plac zabaw przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami’. W ogrodzie powstaną też ścieżki sensoryczne i tężnia solankowa. Kompleks ma być gotowy za pięć lat, szacowany koszt budowy to 20 milionów złotych.

Fundacja C&A Fundację „Potrafię Pomóc” zaufaniem obdarzyła już po raz drugi! Poprzednia dotacja zasiliła konto budowy Kompleksu „Potrafię Pomóc”.

Fundacja „Potrafię Pomóc” powstała 10 lat temu, została założona przez rodziców niepełnosprawnych dzieci. Dziś z inicjatywy fundacji we Wrocławiu działa Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci z terapeutycznym punktem przedszkolnym. Poza tym wsparcie otrzymuje prawie 600 dzieci z całej Polski, które liczyć mogą między innymi na pomoc w pozyskiwaniu sprzętu rehabilitacyjnego, w organizacji turnusów rehabilitacyjnych i konsultacji medycznych. Więcej informacji o Fundacji „Potrafię Pomóc” znajduje się tutaj:

www.potrafiepomoc.org.pl
www.facebook.com/FundacjaPotrafiePomoc

Fundacja C&A jest prywatną fundacją stowarzyszoną z międzynarodową siecią sklepów odzieżowych C&A. Wraz z partnerami Fundacja działa na rzecz uczciwego i zrównoważonego przemysłu odzieżowego. Pomaga również budować silne społeczności we wszystkich krajach, w których działa C&A. W pierwszej połowie roku 2017 roku Fundacja C&A przekazała łącznie ponad 50 000 euro wybranym fundacjom pożytku publicznego w Polsce. Wśród beneficjentów znalazły się m.in.: Fundacja Gajusz z Łodzi, Fundacja Się Pomaga z Poznania, Alma Spei w Krakowie, Centrum Praw Kobiet oraz Feminoteka z Warszawy, Fundacja Pomóż Im w Białymstoku, Fundacja św. Mikołaja, Dom Aniołów Stróżów z Katowic, Fundacja „Potrafię Pomóc” z Wrocławia, Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Rok 2018 to kolejne dotacje dla fundacji działających w rożnych województwach na terenie Polski.
https://www.candafoundation.org/

pr

Data publikacji: 28.11.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również