Gliwickie Spotkania Tęczowe

Gliwickie Spotkania Tęczowe

XII Gliwickie Spotkania Tęczowe już za nami! 22 listopada br. w sali widowiskowej Centrum Sportowo-Kulturalnego Łabędź w Gliwicach-Łabędach spotkały się zespoły artystów z niepełnosprawnościami z Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych.

W festiwalu twórczości osób z niepełnosprawnością, który od wielu już lat obejmuje swym patronatem prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz, udział wzięło 130 uczestników, m.in. z Opola, Zawiercia, Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej, Częstochowy, Bielska-Białej, Kuźni Nieborowskiej.

Organizatorami przedsięwzięcia były WTZ Tęcza przy Fundacji Różyczka w Gliwicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. Inicjatorem i jednocześnie koordynatorem festiwalu był – jak zwykle od lat – niestrudzony, niezwykle zaangażowany Wojtek Kotylak, zastępca kierownika WTZ. Dodajmy: wielki przyjaciel swych podopiecznych, terapeuta zajęciowy, oligofrenopedagog oraz certyfikowany arteterapeuta KAJROS (Stowarzyszenie Arteterapeutów Polskich), a przede wszystkim autentyczny pasjonat wykonywanej pracy.

Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali Dorota Soilam, kierownik WTZ Tęcza, prezes Fundacji Różyczka oraz Sebastian Michałuszek, dyrektor MDK w Gliwicach. Występujących zapowiadali Anna Raszka i Tomasz Kisiel, uczestnicy WTZ Tęcza.

A potem już pooooszło! Oprócz solowych i grupowych występów prezentowane były spektakle teatralne, układy taneczne o bardzo zróżnicowanej tematyce i różnym charakterze. Były przedstawienia bardzo śmieszne, rozrywkowe, ale również poważne, a także wykorzystujące w warstwie dialogowej gwarę śląską, co niewątpliwie wzbogaciło ogólny obraz festiwalu…

Żywiołowy aplauz publiczności, gorące brawa potwierdziły doskonałą zabawę i takąż organizację kolejnych udanych, iście tęczowych spotkań.

Zobacz galerię…

IKa, fot organizatorzy
Data publikacji: 28.11.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również