Akademia Życia zamyka podwoje

Akademia Życia zamyka podwoje

Początek roku, a my kończymy swoją przygodę z Akademią Życia. Celem tego projektu było usamodzielnienie w codziennych czynnościach życiowych i aktywizacja społeczno-zawodowa młodych osób, które na progu dorosłego życia straciły sprawność i poruszają się na wózkach inwalidzkich.

Każdy z nas z czymś stąd wychodzi. Zdobyliśmy nowe umiejętności, które przydadzą się nam w codziennym życiu.

Coraz łatwiej przychodzi nam poruszanie się po mieście. Bez problemu przemieszczamy się autobusem, docieramy w nieznane dotąd miejsca. Wyjście do sklepu stało się codziennością i nie stanowi większych przeszkód.

Załatwianie spraw urzędowych przychodzi nam z łatwością. Na tyle na ile, w Koninie urzędnicy są otwarci na osoby z niepełnosprawnością, tak każdy z nas w rodzinnym mieście będzie musiał z dużą determinacją i asertywnością wypracować odpowiedni wizerunek i podejście do niepełnosprawności.

Umiejętności, które zdobyliśmy i narzędzia których się nauczyliśmy w Akademii Życia pozwolą nam przeforsować niejeden schemat myślenia i niejeden sposób działania.

Kilkoro z nas rozpoczyna pracę, przygotowuje się do studiów, rozpoczyna przygodę z wolontariatem.

W piątek, 26 stycznia br. miało miejsce pożegnalne spotkanie. Ostatnie chwile, aby powspominać i pośmiać się. Pozostaniemy ze wszystkimi w kontakcie i będziemy relacjonować sobie nasze kolejne doświadczenia.

Teraz to już tylko z górki.

Zobacz galerię…

Magdalena Dera, fot. Fundacja Podaj Dalej

PS. Fajnie było gościć naszych przyjaciół na zjeździe absolwentów – od nich również możemy się wiele nauczyć.

Data publikacji: 29.01.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również