Certyfikaty Seniora i Bez Barier w telekomunikacji

Certyfikaty Seniora i Bez Barier w telekomunikacji

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej podjął działania służące wyrównywaniu możliwości dostępu do usług telekomunikacyjnych, a związane z ich certyfikacją. Program „Certyfikat Prezesa UKE" obejmuje 5 kategorii: Certyfikat Uczciwy Transfer, Certyfikat Bezpieczny Internet, Certyfikat Bezpieczny Telefon, Certyfikat Seniora, Certyfikat Bez Barier.

logosenior logobezbarier

Głównym ich celem jest stworzenie specjalnej obsługi dla osób objętych tymi programami oraz ułatwienie im poruszania się na rynku usług telekomunikacyjnych.
Certyfikatem Seniora i Certyfikatem Bez Barier zostaną wyróżnieni operatorzy telekomunikacyjni, którzy zaoferują osobom starszym i niepełnosprawnym specjalną obsługę lub przygotują dla nich wyjątkową ofertę handlową. Może to być na przykład specjalna taryfa, łatwy w obsłudze aparat telefoniczny, czy oprogramowanie umożliwiające bezpieczne korzystanie z Internetu.
Realizując Program w kategoriach: Certyfikat Seniora oraz Certyfikat Bez Barier, Prezes UKE kieruje się potrzebą wyrównywania szans osób starszych oraz osób niepełnosprawnych w dostępie do usług telekomunikacyjnych. Program ma za zadanie zwiększenie aktywności osób starszych oraz osób niepełnosprawnych na rynku usług telekomunikacyjnych, poprzez możliwość korzystania z nowych technologii oraz nowych, tańszych form komunikacji.

Certyfikowane podmioty powinny zaproponować klientom między innymi takie funkcjonalności jak:
umowa na próbę – pierwszą umowę będzie można podpisać na 30 dni, a potem ją przedłużyć, jeśli będziemy zadowoleni ze świadczonych usług,
wypróbuj zanim kupisz – konsultant w punkcie obsługi klienta pomoże skonfigurować i szczegółowo wyjaśni, jak używać kupowany przez nas telefon,
łatwy formularz – na życzenie klienta formularze umów i regulaminów będzie można otrzymać wydrukowane dużą czcionką lub w formie audiobooka,
wiem kogo zapytać – stanowiska z pracownikami przeszkolonymi do obsługi osób niepełnosprawnych lub starszych zostaną wyraźnie oznaczone logotypami certyfikatów,
jeden telefon – wszelkie sprawy załatwimy podczas jednej rozmowy telefonicznej z konsultantem, który będzie miał obowiązek poinformować nas w ciągu 24 godzin, kiedy i jak nasz problem zostanie rozwiązany.

O certyfikat Prezesa UKE mogą ubiegać się wszyscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni. Udział w programie jest dobrowolny i nie powoduje konieczności zmiany regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Certyfikat nadawany jest na okres 12 miesięcy, ale może być przedłużony. Operator może wykorzystywać znak Certyfikatu do działań marketingowych.
Więcej na temat Programu Certyfikat Prezesa UKE na stronie: www.uke.gov.pl .

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również