Europejski Rok Wolontariatu 2011

W związku z ogłoszeniem 2011 roku Europejskim Rokiem Wolontariatu, Komisja Europejska przygotowała specjalną multimedialną imprezę poświeconą tematyce wolontariatu.

Całe przedsięwzięcie ma formę ruchomego pawilonu odwiedzającego kolejno wszystkie kraje Unii Europejskiej, w którym odbywać się będą wystawy, spotkania i wydarzenia artystyczne ukazujące różnorodne formy aktywności wolontariackiej. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestie związane z rolą wolontariatu w budowie społeczeństwa obywatelskiego i w przełamywaniu barier społecznych.

We wrześniu 2011 r., przez dwa tygodnie, Pawilon Europejskiego Roku Wolontariatu będzie gościł na Placu Defilad w Warszawie, a każdy dzień trwania imprezy poświęcony będzie innemu aspektowi wolontariatu w Polsce. Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych ma zaszczyt i przyjemność zaaranżowania wydarzeń wewnątrz Pawilonu już pierwszego dnia trwania imprezy, czyli 1 września 2011 r. Hasłem przewodnim dnia organizowanego przez Biuro Pełnomocnika będzie integracja osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Ze względu na różnorodność działań, które mogą mieć miejsce wewnątrz pawilonu (warsztaty, pokazy, debaty, spotkania z publicznością, pokazy filmowe) Biuro Pełnomocnika serdecznie zaprasza organizacje pozarządowe i organizacje zajmujące się osobami niepełnosprawnymi do współuczestniczenia w aranżacji i organizacji wydarzeń oraz do nadsyłania propozycji własnego udziału w imprezie.
Jesteśmy przekonani, że organizacja Pawilonu będzie doskonałą okazją do pokazania wielu ciekawych inicjatyw skierowanych do osób niepełnosprawnych podejmowanych przez Państwa organizacje. Wszystkie nadesłane przez Państwa pomysły ocenione będą pod względem kreatywności oraz ich adekwatności w wyrażaniu idei Europejskiego Roku Wolontariatu.
Prosimy o nadsyłanie swoich propozycji do dnia 15 kwietnia 2011 na adres: Anna.Chometowska@mpips.gov.pl

Więcej na: www.niepelnosprawni.gov.pl
Info: BON

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również