Internetowe szkolenie w Wielkopolsce

Od stycznia tego roku, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, każdy niesłyszący może wziąć udział w projekcie o nazwie „Internetowe szkolenia dla osób z niepełnosprawnością słuchową", realizowanym przez firmę iFusion.

Zadanie jest oryginalne – bez wychodzenia z domu 500 niesłyszących mieszkańców województwa wielkopolskiego zostanie bezpłatnie przeszkolonych pod kątem aktywizacji zawodowej. Będzie to możliwe wyłącznie dla posiadających kamerkę internetową i komputer z dostępem do Internetu. Odbędzie się pięć profesjonalnych wykładów o tematach: Internet i wyszukiwarka jako źródło dostępu do ofert pracy, zmiany, aktualna sytuacja i samodzielne poruszanie się po rynku pracy, prawa i obowiązki pracownika głuchoniemego w aspekcie kodeksu pracy, samozatrudnienie jako alternatywa rozwoju zawodowego, autoprezentacja i kontakty interpersonalne.

Dzięki jednemu z najnowszych oprogramowań firmy Adobe powstała platforma e-learningowa, która umożliwia użytkownikom kontakt z dowolnego miejsca z użyciem transmisji video, audio i komunikatora tekstowego. Zawiera też tablice z multimedialnymi prezentacjami i miejsce na pomoce naukowe. Oprogramowanie jest rozbudowanym narzędziem edukacyjnym, o możliwościach dostosowanych do oczekiwań odbiorców. Posługiwanie się tą platformą nie wymaga wiedzy o systemach operacyjnych, do jej obsługi wystarczy przeglądarka internetowa.

Wykorzystując komputer wyposażony w kamerę i dostęp do Internetu, osoba niesłysząca będzie mogła wziąć udział w szkoleniach, porozmawiać on-line w języku migowym ze specjalistą, pobrać ze strony materiały szkoleniowe.

W programie może wziąć udział każdy pełnoletni niesłyszący z terenu woj. wielkopolskiego. Każdy wykład potrwa 1,5 godz. i będzie symultanicznie tłumaczony na język migowy. Poza tekstem mówionym ze strony będzie można pobrać specjalnie przygotowane przez wykładowców pomoce naukowe, obejrzeć filmy szkoleniowe i zdjęcia, zadać pytanie prowadzącemu czy skorzystać z rozmowy na czacie. Każdy z uczestników otrzyma dodatkowo upominek – koszulkę i płytę z kompletem wykładów.

Projekt „Internetowe szkolenia dla osób z niepełnosprawnością słuchową” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach EFS. Partnerem iFusion jest Towarzystwo Osób Niesłyszących „Ton”. Projekt trwać będzie do końca stycznia 2010 r. Informacje można uzyskać pod adresem: kontakt@mogepracowac.pl

Oprac. MaC

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również