Jelenia Góra: 800 tys. zł na prace budowlane dla szkoły, w której uczą się niepełnosprawne dzieci

800 tys. zł z PFRON przekazał samorząd województwa dolnośląskiego Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze na prace budowlane. W szkole działają klasy integracyjne, do których uczęszczają uczniowie z różnymi niepełnosprawnościami. Pieniądze na prace budowlane otrzymał również Zakład Aktywności Zawodowej “ROSA” w Jeleniej Górze.

W Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze działają klasy integracyjne, do których uczęszcza od 15 do 20 uczniów, w tym 3 do 5 uczniów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W tym roku szkolnym w placówce uczy się 33 uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności i 61 z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalistycznego w rozumieniu prawa oświatowego.

15 listopada podczas konferencji prasowej wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski poinformował, że samorząd województwa przekaże dodatkowe środku z PFRON na prace budowlane w jeleniogórskiej szkole. Placówka otrzyma 800 tys. zł na budowę przyszkolnej hali rehabilitacyjno-sportowej.

“Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy przyznać Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze środki z PFRON, jest zapewnienie uczniom niepełnosprawnym właściwej opieki, umożliwienie im prawidłowego rozwoju, w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami” – powiedział Krzyżanowski.

Dodatkowe wsparcie z PFRON otrzyma również prowadzony przez Caritas Zakład Aktywności Zawodowej “ROSA” w Jeleniej Górze. Tu 200 tys. zł zostanie przekazanych na budowę nowych pomieszczeń rehabilitacyjnych.

Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek podkreśliła, że szkoła w Jeleniej Górze jest kolejną placówką, po Miliczu i Zgorzelcu, które odwiedziła i w której uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami, w klasach ogólnodostępnych i integracyjnych.

“To bardzo ważne, by wszystkie dzieci miały jak najlepiej dostosowaną dla siebie edukację z odpowiednimi specjalistami z odpowiednim rozpoznaniem potrzeb” – mówiła wiceminister.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego w 2021 r. na dofinansowanie robót budowlanych w placówkach rehabilitacyjnych w regionie przekazał z PFRON ponad 6,8 mln zł.(PAP)

Piotr Doczekalski, fot.pexels.com

Data publikacji: 16.11.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również