Jesteśmy jednakowi

Jesteśmy jednakowi

W Pałacu Młodzieży w Katowicach 5 października odbyła się kolejna edycja warsztatów dla młodych osób z niepełnosprawnością Równi-Różni Zaczęło się od tworzenia filmu animowanego pod kierunkiem Elżbiety Omelan pod hasłem „Idzie jesień".

A o 10.00 w Sali Marmurowej było muzyczne powitanie przez zespół wokalny MocArt składający się z osób z niepełnosprawnościa, który działa od kilku lat pod kierunkiem Katarzyny Pumy Piaseckiej. Po tej muzycznej uczcie, w której każdy mógł pośpiewać zaproszono uczestników do wspólnego tańca z zespołem Ślązaczek. Uczestniczyło ponad 80 osób , ale miejsca starczyło dla wszystkich i doskonale się bawili.

Następnie zaczęły się warsztaty bębniarskie i wypadły świetnie – dźwięki bębnów rozlegały się w całym Pałacu. Pokazy umiejętności wyszkolonego psa asystującego wskazały jak bardzo może on być pomocny w codziennym życiu dla osoby z niepełnosprawnością..

Artyści plastycy mogli pod kierunkiem Anny Krasnodębskiej-Okręglickiej i Agnieszki Zając wykonać olbrzymią zbiorową pracę w kształcie drzewka, na której znalazły się odbite dłonie uczestników warsztatów plastycznych, będzie ona prezentowana w Małej Galerii. Tam też można było zwiedzić wystawę prac wykonanych wcześniej przez artystów z niepełnosprawnością.

Na zakończenie miała miejsce prezentacja filmu stworzonego na warsztatach filmowych. – W tym roku zabawa była wyjątkowo udana, bo zaprosiliśmy mniej osób i było więcej miejsca na tańce oraz inne formy zabawy. Tym razem byłi to uczestnicy sześciu placówek: szkół specjalnych, świetlic i warsztatów terapii zajęciowej – powiedziała organizatorka akcji, Barbara Ścibisz z Pracowni Profilaktyki i Współpracy ze Środowiskiem w Pałacu Młodzieży.

Zobacz galerię…

Ewa Maj
Data publikacji: 12.10.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również