Katowicki areszt przekaże komputery ośrodkowi dla dzieci w Rusinowicach

Komputery, wykorzystywane dotychczas przez pracowników Aresztu Śledczego w Katowicach, trafią do Ośrodka Rehabilitacyjnego pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach (Śląskie), zajmującego się opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą.

Uroczystość przekazania sprzętu odbędzie się w poniedziałek późnym popołudniem w Rusinowicach, weźmie w niej udział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś – przekazali przedstawiciele Służby Więziennej.

– Dzięki modernizacji sprzętu Służby Więziennej w minionych latach, mamy możliwość przekazania sprzętu, który nie jest nam już potrzebny, a może służyć instytucjom czy osobom, które zgłoszą takie zapotrzebowanie. Dzisiaj, z inicjatywy wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia, dyrektor Aresztu Śledczego w Katowicach mjr Michał Cieślak dokona przekazania sześciu zestawów komputerowych na rzecz ośrodka w Rusinowiacach – powiedział PAP rzecznik Aresztu Śledczego w Katowicach major Artur Piszczek.

Jak dodał, do placówki w Rusinowicach trafią w pełni sprawne, ale wymienione na nowocześniejsze komputery, wykorzystywane dotychczas przez pracowników administracji aresztu.

Jak przekazała rzeczniczka śląskiej Służby Więziennej mjr Justyna Siedlecka, w ośrodku w Rusinowicach przebywają niepełnosprawne dzieci i młodzież z całej Polski. To osoby m.in. z mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa, przepukliną oponowo-rdzeniową czy dystrofiami mięśniowymi. Często dane schorzenie jest sprzężone z innymi niesprawnościami jak upośledzenie umysłowe różnego stopnia, głuchota, ślepota, napady padaczkowe. (PAP)

Krzysztof Konopka, fot. pixabay.com

Data publikacji: 18.10.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również