Koalicje dla Niepodległej. „Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy

Celem strategicznym projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem do celu” w Dąbrowie Górniczej, jest włączenie młodych mieszkańców w działania związane ze zwiększeniem świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości. Szczególny nacisk położony zostanie na wydarzenia, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna, związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości.

Projekt składa się z kilku etapów:
I etap – Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Trójkąta Trzech Cesarzy oraz udział w grze miejskiej w Nikiszowcu, przede wszystkim zaangażowanie młodzieży w poznanie historii regionu.
II etap – warsztaty w SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, MOP-cie, dostarczenie wiedzy na temat odzyskania niepodległości, nowatorskimi, niekonwencjonalnymi metodami i formami pracy, wycieczka do Radia Katowice – nagranie audycji nt. powstań śląskich.
III etap – Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Recytatorski – poezja, proza niepodległościowa – uwrażliwienie młodzieży na wciąż aktualną tematykę niepodległościową w poezji, prozie, muzyce.

ZAPRASZAMY NA OGÓLNOPOLSKI INTEGRACYJNY KONKURS RECYTATORSKI
z okazji 100 rocznicy Powstań Ślaskich „Polska, to jest wielka rzecz”.
Konkurs odbędzie się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej
13 listopada 2019 r. godz. 10.00.

Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem do celu” i dyrektor SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej

Regulamin na stronie :
http://www.osw.dabrowa.pl/osrodek/stowarzyszenia/stowarzyszenia/stowarzyszenia/

Data publikacji: 29.10.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również