Kolejna edycja konkursu ,,Strona Internetowa bez Barier”

Kolejna edycja konkursu ,,Strona Internetowa bez Barier"

Rusza kolejna edycja konkursu ,,Strona Internetowa bez Barier" organizowanego przez Fundację Widzialni przy współpracy Uniwersytetu Śląskiego oraz posła do Parlamentu Europejskiego Rafała Trzaskowskiego.

Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie serwisów internetowych najlepiej przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością i innych osób narażonych na wykluczenie cyfrowe.

Może w tym roku właśnie Państwa strona internetowa okaże się najbardziej dostosowaną do potrzeb o tej grupy osób? Proszę się zgłosić i to sprawdzić! To nic nie kosztuje, a prestiż i grono odbiorców Państwa strony niebywale rośnie!

Niepełnosprawni, w tym niewidomi, niedowidzący, głusi, głuchoniewidomi, osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie stanowią 12,2 proc. całego społeczeństwa (GUS, Narodowy Spis Powszechny, 2011), a prawie 30 proc. wszystkich obywateli jest narażona na wykluczenie cyfrowe. Udostępniając strony internetowe, umożliwiamy osobom niepełnosprawnym, starszym, niezamożnym aktywny udział w społeczeństwie, co stanowi podstawę wyrównywania szans w wielu dziedzinach życia.

12 kwietnia 2012 r. ogłoszono Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, w ramach którego podmioty realizujące zadania publiczne są zobowiązane do dostosowania swoich stron internetowych do standardu WCAG2.0 w ciągu trzech lat. Dostępne strony internetowe stają się zatem, nie tylko wynikiem dobrego serca, ale również obowiązkiem wszystkich podmiotów publicznych, a niedługo możliwe, że również tych komercyjnych.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 października 2013 r. Okres oceny serwisów www zakończony zostanie wyłonieniem zwycięzców i ogłoszeniem wyników podczas uroczystej gali.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.konkurs.widzialni.org

Walczmy wspólnie z wykluczeniem cyfrowym!

Fundacja Widzialni

Osoba do kontaktu:

Asystentka Zarządu
Agnieszka Zarychta
tel. 795 103 017, e-mail: agnieszka.zarychta@widzialni.org

Asystentka Zarządu
Ewelina Jackowska
tel. 795 488 343, e-mail: ewelina.jackowska@widzialni.org

Data publikacji: 04.09.2013 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również