Kolorowa i radosna wystawa w Bibliotece Śląskiej

Kolorowa i radosna wystawa w Bibliotece Śląskiej

W Małej Galerii Biblioteki Śląskiej witają wszystkich radosne kolory wiszących na ścianach prac plastycznych oraz stojącej wzdłuż ścian ceramiki wykonanej przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach. Pracownicy Biblioteki twierdzą, że przychodzą do tej sali w czasie trwania wystawy kiedy czują się zmęczeni, żeby „ładować akumulatory".

Otwarcie 22 wystawy uczniów tej placówki odbyło się 11 czerwca, a na uroczystości były całe tłumy. Otworzył ją dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. Jan Malicki, który powiedział: – Co roku, w czerwcu, czekamy na to spotkanie z tymi uśmiechniętymi, wspaniałymi twórcami. Jestem pełen podziwu dla nich i dla ich rodziców oraz opiekunów, którzy zachęcają ich do wykonywania tak pięknych prac. Dla mnie jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w Bibliotece Śląskiej.

Zebranych powitała także zastępca dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach Ilona Stankiewicz, która zdradziła, że: – Myślą przewodnią wystawy w tym roku jest „Polska w Europie”. Widać to w tych pracach, które przedstawiają bociany z Polski, tulipany z Holandii, a żaby to Francja. Ta działalność jest elementem edukacji, bo wszystkie prace powstają podczas zajęć szkolnych przygotowujących do pracy.

Organizatorka wystawy, Sylwia Lich-Pogoda stwierdziła, że jak co roku był problem z wyborem prac, bo jest ich bardzo dużo, ale zawsze każdy uczeń ma okazję zaprezentować swoje dzieło. Uczniowie są ogromnie dumni i szczęśliwi uczestnicząc w wernisażu tej ekspozycji, to dla nich naprawdę wielka chwila. Obecni byli rodzice, młodzi artyści, opiekunowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Oprócz uroczystego otwarcia wystawy odbył się także pokaz cudeniek robionych z baloników, a na zakończenie zaproszono wszystkich na poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły, a odrębnym dziełem godnym podziwu była piękna dekoracja stołu. Podczas poczęstunku można również było obejrzeć wystawę fotograficzną ,,Szkoła w obiektywie”.

Zobacz galerię…
Tekst fot. Ewa Maj
Data publikacji: 15.06.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również