Konkurs dla miast dostępnych

30 czerwca br. rozpoczęła się druga edycja konkursu „Acces City Award" - europejskiej nagrody dla miast dostępnych dla osób niepełnosprawnych. Konkurs jest skierowany do władz miast liczących co najmniej 50 tys. mieszkańców państw członkowskich Unii Europejskiej. Formularze zgłoszeniowe wypełnione w języku angielskim, francuskim lub niemieckim będą przyjmowane do 20 września 2011 r.

Oceniane będą inicjatywy, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatnich pięciu lat i nie mogą mieć charakteru doraźnego lecz wpisywać się w szerszą politykę.
Wybór kandydatów nastąpi w dwóch etapach na szczeblu krajowym i europejskim, w którym eksperci wybiorą czterech finalistów. Zostaną przyznane nagrody w czterech kategoriach: architektury i przestrzeni publicznej, transportu i powiązanej infrastruktury, technologii informacyjno-komunikacyjnych, infrastruktury i usług publicznych.

Nowością tegorocznej edycji jest możliwość otrzymania wyróżnienia z tytułu wybitnych osiągnięć w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Tegoroczna uroczystość odbędzie się 1-2 grudnia 2011 r. w Brukseli, równolegle z konferencją z okazji Europejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

W pierwszym ubiegłorocznym konkursie wzięło udział 66 miast z 19 krajów UE.
Zwyciężyła Avila z Hiszpanii, w finałowej czwórce znalazło się drugie hiszpańskie miasto – Barcelona, Kolonia (Niemcy) i Turku (Finlandia).

Więcej informacji: www.accesscityaward.eu .

Jotka

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również