Na pomoc ośrodkowi

Na pomoc ośrodkowi

W niedzielę 18 listopada w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Giszowcu odbędzie się impreza charytatywna pod nazwą Kulinarne Serce dla OREW, w trakcie której zbierane będą pieniądze na odbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, który w lipcu został podpalony i w znacznym stopniu zniszczony.

Jest to inicjatywa środowiska kulinarnego i lokalnego na zaistniałą sytuację. Akcja ta integruje lokalną społeczność wokół pomagania tym, którzy sami nie mogą wołać o pomoc. OREW im. dr n. m. Trzcińskiej-Fajfrowskiej to pierwsza w Polsce i na Śląsku placówka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – dla dzieci, młodzieży i dorosłych upośledzonych intelektualnie.

Ośrodek powstał w latach 80. i został wybudowany przez kopalnię. Placówka zapewniała niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży kompleksową opiekę medyczną, rehabilitację i naukę w jednym miejscu.

W lipcu tego roku placówka uległa pożarowi i szkody są ogromne. Na ratunek ruszyły instytucje i prywatne osoby. Obecnie w ośrodku trwa remont, ale już pod koniec października część podopiecznych wróciła do placówki. Wciąż zbierane są środki na odbudowę. Prokuratura bada sprawę pożaru.

em

Data publikacji: 12.11.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również