Podróż w czasie z Majerem Kirszenblatem – półkolonie letnie dla dzieci z niepełnosprawnościami
- 29.07.2024
Zapraszamy na półkolonie w Muzeum POLIN, podczas których przeniesiemy się do małych miasteczek sprzed 100 lat! Czy wiecie, że około 10 proc. ludności Polski stanowili wtedy Żydzi i Żydówki? Mieszkali nie tylko w dużych miastach, takich jak Warszawa, ale także w malutkich miejscowościach.
Tematem przewodnim będzie twórczość Majera Kirszenblata, który spędził dzieciństwo w jednym z takich miasteczek – Opatowie. Kiedy był dorosły, namalował swoje wspomnienia na 269 obrazach! Część z nich jest pokazana na naszej wystawie czasowej.
Sprawdzimy wspólnie, jak mały Majer zapamiętał swoje rodzinne miasteczko, gdzie spędzał najwięcej czasu i w co lubił się bawić. Zagramy w dawne gry i stworzymy własne zabawki. Spróbujemy swoich sił jako artyści i artystki, malując różnymi technikami.
Zaplanuj półkolonie w Muzeum POLIN
W programie naszych spotkań znajdą się: warsztaty twórcze, dawne gry i zabawy, czas na świeżym powietrzu, zajęcia na wystawie oraz wystawa prac połączona z piknikiem.
Półkolonie są dostosowane w szczególności do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, niepełnosprawnością ruchową oraz z chorobami przewlekłymi.
Data: 19–23 sierpnia, godz. 9:00–14:00
Miejsce: Miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum POLIN
Grupa: maks. 10 dzieci w wieku 7-10 lat
Wyżywienie: drugie śniadanie we własnym zakresie
Cena: bezpłatne
Kierowniczka półkolonii: Adrianna Drązikowska
Wychowawcy: Alicja Koperska, Patrycja Komar.
Ramowy plan dnia:
9:00–9:30 – powitanie dzieci w MER
9:30 – I moduł
10:30 – Polin na łące
11:00 – II śniadanie
11:30 – II moduł
13:00 – przekąska
13:30–14:00 – swobodne zabawy i odbiór dzieci.
Do pobrania:
Regulamin półkolonii w Muzeum POLIN [PDF] →
Program półkolonii letnich 2024 w Muzeum POLIN [PDF] →
Rezerwacja krok po kroku:
1. Wstępnej rezerwacji należy dokonać mailowo: muzeumdostepne@polin.pl. Podczas rezerwacji prosimy o podanie: imienia i nazwiska dziecka (dzieci), wieku dziecka, rodzaju niepełnosprawności dziecka, imienia i nazwiska opiekuna, jego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail z dopiskiem: Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności portalu www.polin.pl, w celu realizacji zamówienia na półkolonie w Miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum POLIN.
2. Na podany adres e-mail otrzymają Państwo potwierdzenie mailowe rezerwacji wraz z dokumentami do uzupełnienia: kartą kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku, zgodą na wykorzystanie wizerunku, regulaminem półkolonii, formularzem odbioru uczestnika.
3. Uzupełnione i podpisane dokumenty należy dostarczyć do koordynatora Miejsca edukacji rodzinnej najpóźniej do dnia rozpoczęcia wypoczynku.
Nazwa zadania: „(Po)żydowskie. Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata” – wystawa dla wszystkich.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Info: Muzem POLIN, fot. D. Matloch
Data publikacji: 29.07.2024 r.