Politechnika w Łodzi lepiej przystosowana

Kolejna uczelnia otworzyłą siedzibę Biura ds. Osób Niepełnosprawnych. Otwarte 1 kwietnia na Politechnice Łódzkiej jest pierwszym w Polsce, które mieści się w specjalnie dla niego wybudowanym obiekcie przystosowanym do osób z różnymi niepełnosprawościami.

Jak podkreśla kierująca biurem Joanna Sztobryn-Giercuszkiewicz, studentom Politechniki Łódzkiej, którzy są twórcami koncepcji architektonicznej budynku, przyświecała idea „Design for All”, czyli projektowania dla wszystkich.

Obecnie na Politechnice studiuje ok. 230 osób z niepełnosprawnością. Uczelnia oferuje m.in. pomoc w dojeździe na zajęcia, studenci mogą wypożyczać specjalistyczny sprzęt, materiały edukacyjne przystosowane dla niewidomych itp. W budynku o powierzchni 100 m kw. mieszczą się m.in. sala spotkań, gabinet psychologiczny, wypożyczalnia sprzętu specjalistycznego oraz odpowiednio wyposażone stanowisko komputerowe dla studentów z niepełnosprawnością.
Politechnika Łódzka planuje oznakowanie terenu dla osób niewidomych oraz wydzielenie bezpiecznych dróg dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

J. K.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również