Rusza projekt RE-ANIMACJA w Dąbrowie Górniczej

27 czerwca Fundacja „Wygrajmy Razem” rozpoczyna realizacje nowego projektu skierowanego do dzieci ze świetlic środowiskowych w Dąbrowie Górniczej (w tym z niepełnosprawnościami). Zadanie nosi nazwę Integracyjne Warsztaty Edukacji Kulturalnej RE-ANIMACJA i jest kreowane we współpracy z dąbrowskim Pałacem Kultury Zagłębia, dąbrowskim Stowarzyszeniem „Dar Serca” i SP numer 20 im. gen. Władysława Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej.

Przez 5 dni młodzi animatorzy będą pracować pod okiem reżyserów: Anieli Lubienieckiej i Adriana Jackowskiego nad stworzeniem filmu rysunkowego, którego tematem będzie udzielanie pierwszej pomocy. Film będzie tworzony techniką animacji wycinankowej.

Warsztaty będą miały dla dzieci ogromną wartość edukacyjną i to w kilku wymiarach: Z jednej strony tworzenie sztuki wizualnej tradycyjnymi metodami, wymagającymi większego zaangażowania nauczy dzieci cierpliwości i pracy w zespole. Z drugiej zaś uczestnicy wymyślając postacie, scenariusz filmu, tło i pracując na różnych materiałach plastycznych rozwijać będą swą wyobraźnię i pobudzać kreatywność.

Wreszcie sam temat filmu, czyli jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy jest niezwykle ważny i potrzebny zwłaszcza w dzisiejszych, niepewnych czasach. Po warsztatach film zostanie zmontowany i oprawiony muzyką, a jego uroczysta prezentacja odbędzie się 8 września w kinie KADR, mieszczącym się w dąbrowskim PKZ. Projekt RE-ANIMACJA jest współfinansowany ze środków gminy Dąbrowa Górnicza.

Dodatkowe informacje o realizacji projektu fundacji będą publikowane na jej profilu facebook: https://www.facebook.com/fundacjawygrajmyrazem/

Zobacz galerię…

pr/,  fot. archiwum Fundacji „Wygrajmy Razem”

Data publikacji: 21.06.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również