Ruszyła rekrutacja na wyjątkowe półkolonie we Wrocławiu!

Wakacje to czas wolny dla dzieci i młodzieży, ale nie zawsze dla ich rodziców. Konieczność opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością nie kończy się z ostatnim szkolnym dzwonkiem, tymczasem lato oznacza zamknięte szkoły i sezon urlopowy w ośrodkach opiekujących się dziećmi.

Nie każdy pracujący rodzic może sobie pozwolić na długi urlop. Znalezienie specjalistycznej indywidualnej opieki często przewyższa możliwości rodziców, a dziadkowie niekoniecznie poradzą sobie z opieką nad dzieckiem ze szczególnymi potrzebami.

Rozwiązaniem są organizowane we Wrocławiu  przez Fundację „Potrafię Pomóc” i finansowane przez Gminę Wrocław półkolonie. Zajęcia są bezpłatne! W tym roku może z nich skorzystać więcej dzieci i młodzieży niż latach poprzednich – razem 84 osoby, po 42 w każdym z dwóch turnusów.

Pierwszy z nich rozpocznie się 4 lipca i potrwa do 15 lipca, drugi – rozpoczyna się 18.07. i trwa do 29.07. Zajęcia zaczynają się o godzinie 7 rano i trwają przez 9 godzin w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Wyjątkowych Dzieci przy ulicy Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu.

Z oferty skorzystać mogą dzieci i młodzież w wieku od 2,5 do 24 lat z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, które mieszkają we Wrocławiu lub uczęszczają do wrocławskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych (z wyłączeniem szkół policealnych). Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www Fundacji „Potrafię Pomóc” (w zakładce „aktualności”).

https://potrafiepomoc.org.pl/2022/06/27/polkolonie-2022/

Fundacja „Potrafię Pomóc” letnie półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w tej formule – we współpracy z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem oraz z Gminą Wrocław – organizuje we Wrocławiu od 2019 roku. Projekt „Zorganizowanie półkolonii dla wrocławskich dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami 2022” finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

pr/, fot. archiwum Fundacji “Potrafię Pomóc”

Data publikacji: 29.06.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również