„Wariacje przez aranżacje – cud tworzenia”

Fundacja Bliżej Marzeń, z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, realizuje projekt, którego zadaniem jest budowanie kompetencji językowych i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym przez pełnosprawne dzieci i młodzież, a także z dysfunkcją wzroku – niewidome i słabowidzące, oraz przez dzieci i młodzież z Ukrainy.

Punktem wyjścia będą podania i legendy śląskie. Przekład gwary śląskiej na język współczesnej młodzieży pod hasłem „Wariacje i aranżacje” będą przebiegały w dwóch etapach, podczas warsztatów stacjonarnych oraz podczas warsztatów wyjazdowych w Węgierskiej Górce. Czytanie podań i legend śląskich będzie punktem wyjścia do zabaw językiem polskim, gwarą śląską a także do uruchomienia wyobraźni młodych ludzi.

Stworzenie beboka, utopca, piecucha, strzygi to nie lada wyzwanie, a stworzenie sztuki teatralnej to wyzwanie dla chętnych, którzy wezmą udział w warsztatach w Węgierskiej Górce.

Kolejnym efektem pracy uczestników będzie wydanie książeczki dostosowanej do potrzeb i możliwości percepcji osób z dysfunkcją wzroku (rysunki dzieci na papierze puchnącym –tyflografiki, audiodeskrypcja na płycie CD oraz tworzone rymowanki o bohaterach książeczki zapisane brajlem).

Chętnych do udziału w warsztatach w Węgierskiej Górce zapraszamy do zapoznania się z regulaminem warsztatów i kartą zgłoszenia (załączniki na stronie Fundacji).
Kontakt telefoniczny: 504272863; 794110543.

pr

Data publikacji: 27.04.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również