Warsztaty żeglarskie dla OzN nad jez. Ryńskim

Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych w Kwidzynie w tym roku zorganizuje, dzięki dofinansowaniu z PFRON, 5 bezpłatnych warsztatów żeglarskich, po 24 osoby na każdym dwutygodniowym obozie. Pierwsze warsztaty w tym roku rozpoczęliśmy 8 maja, w przepięknej i malowniczej miejscowości Ryn na Mazurach.

Wszyscy beneficjenci zakwaterowani będą w Ośrodku Szkolnym Schronisko Młodzieżowe „Zofiówka”. Celem tych warsztatów jest nauka samodzielnego prowadzenia jachtu przez osobę z niepełnosprawnością. Organizatorzy i instruktorzy dbają o sprawny i bezpieczny przebieg szkoleń, które odbywają się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Szkolimy na żaglówkach: Sport, szalupie typu DZ oraz motorówce.

Do chwili obecnej zrealizowano jedne dwutygodniowe bezpłatne warsztaty i rozpoczęto drugie. Pogodę na nich mieliśmy i mamy bardzo dobrą do nauki żeglowania. Każdy dzień rozpoczynamy gimnastyką, a po śniadaniu szkolimy na żaglówkach, żeglując po cudownym jeziorze Ryńskim. Wracamy do ośrodka na obiad. Po obiedzie również wypływamy żaglówkami, zajęcia trwają do kolacji.

Po niej dbywają się wykłady z teorii żeglarstwa, po których spotykamy się przy grillu, pieczemy kiełbaski, kaszankę lub smażymy ryby. Jest to czas spędzony przy muzyce i nauce piosenek żeglarskich.

Po każdych warsztatach odbywają się egzaminy ze zdobytej wiedzy żeglarskiej, celem uzyskania patentu Żeglarza Jachtowego lub Sternika Motorowodnego.

Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń na wszystkie terminy warsztatów, dlatego musieliśmy zamknąć nabór. Po tak wielkiej liczbie zgłoszeń widzimy, że warto organizować i podejmować takie przedsięwzięcia.

Jest to czas spędzony ze wspaniałymi ludźmi, którzy zapomnieli o wszystkich troskach związanych z niepełnosprawnością. Dla osób posiadających patent organizujemy Warsztaty Szkoleniowe na na Adriatyku w Chorwacji celem, uzyskania godzin na wyższe stopnie żeglarskie.

SŻn w Kwidzynie otrzymało dofinansowanie na warsztaty z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 806 900,00 zł

Zobacz galerię…

Janina Skierkowska / SŻN Kwidzyn, oprac. rhr/, fot. archiwum SZN w Kwidzynie

Data publikacji: 27.05.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również