Webinar „Senior_ka i nowe media”

21 listopada odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Senior w rozwoju, czyli przygotowanie do starości” przygotowane przez Fundację „W rozwoju”.

Spotkanie dotyczyło tytułowych nowych mediów, które stale ciężko zdefiniować, dlatego są tak ciekawe. Prowadząca podała kilka definicji co to są tzw. nowe media, jakie są ich rodzaje, funkcje, podała przykłady oraz powiedziała jak z nich korzystać i po co są potrzebne nam wszystkim, a szczególnie seniorom.

Webinar pełen ciekawostek i nowości poprowadziła Martyna Bury, która pracuje jako specjalistka ds. marketingu w międzynarodowej firmie oraz wspiera Fundację “W rozwoju” w działaniach contentowych.

Przede wszystkim wytłumaczyła, że głównym nowym medium z którego korzystamy najczęściej jest internet i że należy korzystać z niego według modelu 7P: : pozyskiwanie, przetwarzanie, preparowanie, pobieranie, prezentowanie, przesyłanie, porządkowanie, przechowywanie. W bardzo czytelny i przystępny sposób przedstawiła jak należy ten model zastosować w praktyce.

Zwróciła jednocześnie uwagę że internet może bardzo pomagać w życiu codziennym, ale jednak czyhają tam także różnego rodzaju pułapki i nie można bezkrytycznie wierzyć we wszystko co tam jest zamieszczane.

Należy weryfikować informacje w kilku różnych źródłach i podchodzić krytycznie do tego co czytamy.

Internet to wielka biblioteka wiedzy, ale nie zawsze można mu wierzyć. Ważne aby korzystać z niego bezpiecznie i nie czuć się wykluczonym. Internet umożliwia przecież także szeroko pojętą komunikację i z tego także należy umieć obecnie korzystać, bo to znacznie ułatwia nam życie i możemy być w kontakcie z bliskimi.

Dlatego tak ważne jest zapoznanie seniorów z możliwościami korzystania z nowych mediów oraz zwracanie im uwagi na pułapki jakie się w nich niejednokrotnie kryją. Mądre korzystanie z internetu jest niezbędne do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

em/, fot. freepik.com

Data publikacji: 22.11.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również