Egzamin z miłości - to jedyna w swoim rodzaju książka będąca zapisem rozmów z kobietami, których wspólną cechą jest fakt, iż posiadają dzieci z zespołem Downa. Bohaterkami książki jest szesnaście kobiet, które uznać należy za osoby z dużymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia - znaczące postaci w swoich środowiskach. Dzięki takiemu doborowi rozmówczyń książka ukazuje, że niepełnosprawność dziecka nie musi przekreślać planów i marzeń jego rodziców, że można żyć, rehabilitować i robić karierę w dobrym znaczeniu tego słowa. Możliwość rozmowy ze znanymi matkami dzieci z zespołem Downa obrazuje także, jak te początkowo słabe osoby odnalazły w sobie siłę, która pozwoliła im stać się nie tylko szczęśliwymi matkami, ale także spełnionymi zawodowo i społecznie kobietami.
2. „DIETA – PROBLEM DUŻEJ WAGI”. PORADNIK DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA
Wychodząc naprzeciw problemowi otyłości wśród osób z zespołem Downa chcielibyśmy zaprezentować Państwu naszą nową pozycję wydawniczą „Dieta – problem dużej wagi”. Mamy przeświadczenie, iż jest to dosyć wyjątkowa publikacja. Wyjątkowa, ponieważ skierowana przede wszystkim do rodziców i opiekunów osób z zespołem Downa. Na stronach książki znajdziecie wszystko to, co powinno się wiedzieć o prawidłowym odżywianiu dzieci, młodzieży i dorosłych z zespołem Downa. Pracując nad książką staraliśmy się, aby była ona wyczerpującą odpowiedzią na Państwa pytania związane z tematem. Dlatego do współpracy zaprosiliśmy: Agnieszkę Jarosz, Katarzynę Sielachowicz, Beatę Sztangierską, Jolantę Wierzbę.
3. KWARTALNIK „BARDZIEJ KOCHANI” NR 3/2011
Polecamy kwartalnik „Bardziej Kochani” nr 3/2011. Numer poświęcony został utalentowanym osobom z zespołem Downa. Możemy przeczytać w nim o Justynie Matysiak, Tomku Sitkowskim i Klaudiuszu Grabisna – artystach – plastykach. Przedstawiamy także sylwetki poetów z zespołem Downa: Barbary Lityńskiej, Marii Natalii Znosko, Cecyli Sobolewskiej i Mikołaja Grajka oraz ich wiersze. Prezentowanie sylwetek utalentowanych osób z zespołem Downa staje się okazją do postawienia istotnego pytania – jaką rolę w ich życiu odgrywają ich dzieła? Czy należy traktować je jako sztukę, czy raczej jako terapię?
Serdecznie zapraszamy do zamówienia tego numeru kwartalnika oraz do prenumeraty kwartalnika „Bardziej Kochani”.
To jedyne w Polsce czasopismo w całości poświęcone problematyce zespołu Downa. Podejmujemy tematy związane z terapią, życiem codziennym, edukacją, rehabilitacją i problemami zdrowotnymi osób z tą wadą genetyczną.
Prenumerata może być rozpoczęta od dowolnego numeru.
Istnieje możliwość nabycia numerów archiwalnych kwartalnika, a także bezpłatnego wydania specjalnego zawierającego prace uczestników konkursu „Down obok mnie 2011″.
Istnieje możliwość zamówienia książek i prenumeraty. Dokładne informacje: Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani
Ul. Conrada 13; 01-922 Warszawa
Tel. (22) 663 40 43; tel/.fax (22)663 10 13
www.bardziejkochani.pl; info@bardziejkochani.pl;
www.ksiegarnia.bardziejkochani.pl
4. PRZYPOMINAMY O WYSTAWIE W GALERII REFLEKSY
Chcielibyśmy zaprosić Państwa na wystawę fotografii, która towarzyszy projektowi o nazwie „Znani ludzie – nieznane fakty”. Pod tym intrygującym tytułem ukrywa się publikacja, na stronach której zawarte są rozmowy ze znanymi postaciami polskiego życia politycznego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego. Wszystkich rozmówców łączy jedna rzecz – są ojcami dzieci z zespołem Downa, a rozmowa z nimi staje się swoistą okazją do poruszenia wielu tematów dotyczących życia osobistego, osiągnięć, kariery i tego jaki wpływ na ich życie miało dziecko z zespołem Downa.
Projekt przedstawiający znanych ojców dzieci z zespołem Downa stał się dla fotografa Macieja Hermana okazją do pracy nad zdjęciami portretującymi rozmówców wraz z ich dziećmi. Tym sposobem powstały nie tylko zdjęcia ilustrujące książkę, ale także żyjąca swoim własnym życiem wystawa, na którą mamy zaszczyt serdecznie Państwo zaprosić.
Wystawę można będzie obejrzeć w Galerii Refleksy (przy ulicy Narbutta 40 lok. 21 w Warszawie – klatka od strony parku) w dniach 1.02.2012 – 12.02.2012 w godzinach:
środa – piątek: 15:00 – 19:00
sobota – niedziela 12:00 – 17:00.
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zwiedzenia wystawy w innych godzinach, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, pod nr tel. 608 406 715.