XX Spartakiada Pożarnicza

27 kwietnia na stadionie MOSIR-u w Katowicach-Szopienicach odbyła się XX Spartakiada Pożarnicza dla uczniów szkół specjalnych z Katowic, Sosnowca i Mysłowic. W imprezie uczestniczyło ponad 100 uczniów, którzy brali udział w kilkunastu konkurencjach przygotowanych przez strażaków oraz uczyli się zasad pierwszej pomocy. Imprezy towarzyszące to Turniej Maltański i konkurs plastyczny.

– Wymyśliłam takie zawody 20 lat temu dla chłopców ze szkoły specjalnej, z gimnazjum, bo nic takiego atrakcyjnego dla nich nie było. Ta forma bardzo się spodobała i już trwa przez tyle lat wciąż ciesząc się ogromnym powodzeniem powiedziała „NS” Grażyna Badura, była dyrektor SP nr 55. – Bardzo się cieszę, że dzieciaki dobrze się bawią a przy okazji poznają pracę strażaków. Zawsze świetnie nam się układała współpraca ze strażakami, często bywali u nas w szkole i mówili na przykład o zagrożeniach z powodu wypalania traw, gdyż giną młode ptaki czy zające. Naturalną rzeczą było, że do nich się zwróciliśmy, .a oni chętnie podtrzymali naszą inicjatywę – dodała pomysłodawczyni spartakiady

– Po okresie pandemii postanowiliśmy zorganizować znowu spartakiadę i już od września trwały przygotowania, bo jest to bardzo duża impreza. Szkoły pytały o to czy i kiedy odbędzie się taka impreza, a my chętnie podjęliśmy się tego zadania. – zapewnia dyrektor SP 55 specjalnej Elżbieta Kiper.

– Zależało nam na tym żeby ta jubileuszowa spartakiada była taka bardziej uroczysta, więc pisałyśmy do kilkunastu sponsorów, żeby były atrakcyjne nagrody – wyjaśniają Kamila Łącka-Stanek i Aleksandra Świerkula, organizatorki spartakiady. – Pozyskałyśmy piękne puchary, przybory do rysowania i malowania, słodkie przysmaki i inne nagrody rzeczowe, które otrzymali zwycięzcy.

A oto triumfatorzy spartakiady: I miejsce Szkoła Podstawowa nr 30 Specjalna w Sosnowcu, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 55 Specjalna w Katowicach i miejsce ‘III Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna w Katowicach.

Zobacz galerię…

Tekst i fot. Ewa Maj

Data publikacji: 02.05.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również