„Zamigaj mi! Co robię?”

Dwie studentki ASP w Katowicach – Paulina Szuścik i Oliwia Michniewska stworzyły projekt, który jest próbą połączenia dwóch różnych światów Głuchych i słyszących. Jest to książka „Zamigaj mi! Co robię?” do nauki podstawowych słów w polskim języku migowym (PJM).

Mogą z niej korzystać zarówno osoby niesłyszące, jak i słyszące. Za pomocą znaków migowych możesz porozumieć się z dzieckiem zanim jeszcze zacznie mówić. Naukę można rozpocząć już od szóstego miesiąca życia. Miganie rozwija pamięć, wyobraźnię i zdolność koncentracji. Ułatwia naukę czytania, pisania i liczenia.

Wspólne poznawanie PJM za pomocą książki „Zamigaj mi! Co robię?” łączy naukę z zabawą. Wbrew stereotypom nauka migania nie utrudnia rozwoju mowy, a wręcz przyspiesza go i ułatwia.

Aplikacja na smartfona My Magnet z prostymi animacjami pomoże poprawnie pokazać wszystkie słowa z książeczki. Dzięki temu nauka jest jeszcze bardziej ekscytująca a prawdopodobieństwo niepoprawnego wykonywania gestów praktycznie wykluczone.

Dzieciaki z tej książeczki pomagają nauczyć się znaków migowych kilku podstawowych czynności malucha. Na podstawie widzianej ilustracji migają znaki.

To książka dla dzieci i rodziców do nauki podstawowych słów w polskim języku migowym poprzez wspólną zabawę. Jest ona dedykowana zarówno osobom słyszącym oraz niesłyszącym.

Oprac. em

Data publikacji: 21.01.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również