„Ale to już było…”

W dniach od 8-10 września 2010 r. odbył się XIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Ale to już było ..". Imprezę zorganizował Zarząd Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Rada Programowa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy.

Brodnicę odwiedziło 300 niepełnosprawnych artystów wraz z opiekunami z całej Polski.

Przez trzy festiwalowe dni na deskach Brodnickiego Domu Kultury zaprezentowali oni umiejętności artystyczne w następujących kategoriach: soliści, małe zespoły wokalne, instrumentalne, taneczne i teatralne.
Przygotowania do festiwalu w brodnickim WTZ trwały od stycznia br. Uczestnicy w poszczególnych pracowniach terapeutycznych byli zaangażowani w przygotowanie projektu, dekoracji, statuetek, dyplomów, zaproszeń itp.
Udział w tym przedsięwzięciu to możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych, odkrycia talentów, natomiast organizatorzy i opiekunowie mieli możność wymieniać się doświadczeniami. Odbywały się również imprezy towarzyszące – dyskoteki, ogniska, grille. Każdy z uczestników otrzymał upominki i gadżety związane z festiwalem.
Zorganizowanie festiwalu było możliwie dzięki wsparciu finansowemu PFRON oraz sponsorów, a także wpłat własnych uczestników. Zakończono go słowami płynącymi z ust uczestników: „Już tęsknimy i czekamy na następny festiwal…”
Ale to nie koniec spotkań i emocji w Brodnicy. Już w październiku nasz WTZ przygotowuje się do realizacji kolejnego przedsięwzięcia pod nazwą II Wojewódzki Turniej Kręglarski, a od wiosny 2011 r. z Brodnickim Towarzystwem Żeglarskim będziemy realizować wspólne cele na rzecz integracji niepełnosprawnych z żeglarzami z tej organizacji.
Barbara Tuptyńska
Kierownik WTZ w Brodnicy

Zobacz galerię…

 

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również