#Arteterapia 2023 – ruszyły zapisy Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zaprasza do udziału w projekcie „Arteterapia drogą do twórczej integracji VIII”.

Do tegorocznej edycji projektu zapraszamy 190 uczestników z całej Polski – terapeutów, asystentów, instruktorów i wolontariuszy zaangażowanych w pracę z osobami z niepełnosprawnościami (180 osób), a także kierowników / dyrektorów placówek pomocowych (10 osób). Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności i poznawać nowe metody pracy z osobami z niepełnosprawnością pod okiem najlepszych trenerów – praktyków arteterapii w Polsce – ten projekt jest dla Ciebie!
 
Przygotowaliśmy 13 trzydniowych szkoleń arteterapeutycznych(każdy uczestnik projektu może wziąć udział w jednym bloku tematycznym, w jednym wybranym terminie). Wszystkie warsztaty odbywać się będą w Koninie / okolicy Konina.

Przygotowaliśmy dla Państwa następujące bloki tematyczne:

1. WARSZTATY ROZWOJOWE:

PRZECIWDZIAŁANIE WYPALENIU ZAWODOWEMU – 16-18.06.2023

KOMUNIKACJA I BUDOWANIE RELACJI –14-16.07.2023
(Warsztat edukacyjno-rozwojowy skierowany do kierowników/dyrektorów placówek pomocowych dotyczący budowania konstruktywnych relacji w środowisku pracy: relacje z podopiecznymi, ich rodzicami, oraz ze współpracownikami.)

2. WARSZTATY METODOLOGICZNE:

ABC ARTETERAPII-arteterapia w pigułce-06-08.10.2023
Na warsztatach poznasz różne metody arteterapii, stworzymy spójne, kreatywne i urozmaicone pomysły na zajęcia. Do działania wykorzystamy między innymi: choreoterapię, plastykoterapię, dramę stosowaną, biblioterapię, a nawet formy teatralne, czy muzykoterapię. Po takim „zastrzyku arteterapii” wrócisz do pracy / domu z nową energią i głową pełną kreatywnych pomysłów.

BIBLIOTERAPIA
Biblioterapia – 01-03.09.2023
(dla osób, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach warsztatu z biblioterapii jak i osób, które miały już możliwość odbycia warsztatu)

CHOREOTERAPIA
Choreoterapia – TANIEC KREATYWNY W INTEGRACJI- 8-10.09.2023

HORTITERAPIA
Hortiterapia- terapia ogrodem z elementami florystyki 15-17.09.2023
Eko-deco- rękodzieło z wykorzystaniem hortiterapii 30.06-02.07.2023

PLASTYKOTERAPIA
Plastykoterapia I stopień – 22-24.08.2023
(dla osób, które nie brały udziału w poprzednich edycjach warsztatów plastykoterapii)
Plastykoterapia II stopień – 24-26.08.2023
(głównie dla osób, które brały udział w poprzednich edycjach warsztatów plastykoterapii)

SKULPTUROTERAPIA
Skulpturoterapia, poziom podstawowy- 13-15.10.2023
(którzy nie mieli do czynienia z gliną, a chcą spróbować i nauczyć się pracy z tym tworzywem, poznać przykładowe metody pracy z grupami osób z różnymi niepełnosprawnościami)
Skulpturoterapia, poziom zaawansowany–17-19.11.2023
(dla tych, co mają lub właśnie otrzymali pod swoją pieczę pracownie ceramiczne, prowadzili już zajęcia i mają doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Dla tych, którzy potrzebują wiedzy technicznej o surowcach, ich zastosowaniu i bezpieczeństwie pracy z nimi. Praca na kole.)

TEATROTERAPIA
Teatroterapia – TEATR CZARNY, TEATR CIENI – 20-22.10.2023
Teatroterapia – TEATR – EKSPRESJA CIAŁA W PROCESIE TWÓRCZYM NA SCENIE – 02-04.06.2023

Zapoznaj się ze szczegółowym opisem warsztatów tutaj.

wyniki rekrutacji oznajmiane są po wpłynięciu 30 zgłoszeń na dany warsztat. Tworzymy listę główną i listę rezerwową jednocześnie informując o tym Państwa i zapraszając do drugiego etapu rekrutacji. Termin informacji zależny od liczby zgłoszeń.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ realizuje projekt „Arteterapia drogą do twórczej integracji VIII” dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Warunki uczestnictwa w projekcie

Krok pierwszy:
⮚ Zapoznaj się z Regulaminem dostępnym TUTAJ.
⮚ Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ. Rekrutacja trwa od 27.04.2023 do 31.08.2023 roku lub do wyczerpania miejsc.
Kkrok drugi:
⮚ Jeżeli otrzymasz od nas potwierdzenie udziału w wybranym warsztacie, poprosimy Cię o przesłanie wypełnionego zgłoszenia wraz z REKOMENDACJĄ potwierdzającą doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością (od pracodawcy / organizacji / ośrodka w którym pracujesz / działasz).

Koszt udziału:
Całkowity koszt uczestnictwa w trzydniowym warsztacie (w tym nocleg, wyżywienie, materiały dydaktyczne oraz twórcze warsztaty) to jedynie 140,00 zł (przy czym rzeczywisty koszt poniesiony przez Fundację w ramach projektu za udział 1 uczestnika wynosi ponad 1 400,00 zł)., a ta możliwość jest dzięki współfinansowaniu ze środków PFRON oraz 1% podatku.

Szczegóły dotyczące płatności otrzymają osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach drogą mailową lub telefonicznie. Wówczas przekażemy również szczegółowy harmonogram uczestnictwa i wszystkie niezbędne informacje.

Serdecznie zapraszamy  ARTETERAPIA DROGĄ DO TWÓRCZEJ INTEGRACJI VIII

Kontakt:
Anna Rosiak-Walczak, Koordynator Projektu
e-mail: arte@podajdalej.org.pl, tel. 726078695 (w godz. 10-15-w sytuacji niemożności odebrania połączenia, proszę o wyrozumiałość-zawsze oddzwaniam:))

Harmonogram działań:
kwiecień- maj: rekrutacja uczestników, przygotowania do warsztatów, spotkania z prowadzącymi
czerwiec- lipiec: realizacja warsztatów, w miarę potrzeby dalsze rekrutacja
listopad: podsumowanie projektu

Informacja o prowadzących warsztaty znajduje się tutaj

Info i fot. Fundacja PODAJ DALEJ

Data publikacji: 04.05.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również