Audiobook „12 oddechów na minutę” teraz dostępny także w wersji do pobrania

W kwietniu, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” rozpoczęła publikację audiobooka książki Janusza Świtaja „12 oddechów na minutę”. Odcinki udostępniane były co tydzień, w niedzielę o 16.00, na stronie internetowej oraz kanale YouTube fundacji. Ze względu na duże zainteresowanie projektem udostępniono całość audiobooka w wersji do pobrania.

Materiał będzie dostępny od 16 lipca w zakładce dedykowanej projektowi https://mimowszystko.org/12-oddechow-na-minute-audiobook/. Serdecznie zachęcamy do pobierania, słuchania oraz udostępniania audiobooka.

Tuż przed 18. urodzinami Janusz Świtaj uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doszło do zmiażdżenia rdzenia kręgowego i złamania kręgów szyjnych. Janusz jest całkowicie sparaliżowany. Oddycha za pomocą respiratora. Od czasu wypadku znajduje się pod 24-godzinną opieką rodziców.

W 2007 roku swoją sytuację opisał w liście otwartym do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prosił o sądową zgodę na zaprzestanie uporczywej terapii. Wywołał w ten sposób ogólnopolską dyskusję na temat eutanazji. W marcu tego samego roku podpisał umowę o pracę z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Został zatrudniony na stanowisku internetowego analityka rynku osób niepełnosprawnych i fundraisera.

Wydana w 2008 roku autobiografia Janusza Świtaja została wystukana na klawiaturze komputera za pomocą ołówka trzymanego w ustach. Książka szczegółowo opisuje jego życie. Młodość przed wypadkiem, samo zdarzenie, pierwsze dni w szpitalu oraz reakcje otaczających go osób. Książka ta daje nam unikalny wgląd w przeżycia, emocje oraz próby pogodzenia się z nowym życiem przez osobę całkowicie sparaliżowaną. Obecnie Janusz, w swoim wirtualnym gabinecie psychologa, zajmuje się pomocą osobom w podobnej do jego sytuacji.

pr/, fot. Jarosław Praszkiewicz

Data publikacji: 15.07.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również