Bliżej Skarbów Kultury

Bliżej Skarbów Kultury

Fundacja Polskich Niewidomych i Słabowidzących TRAKT informuje, że jest już dostępna nasza nowa publikacja pt. „Bliżej Skarbów Kultury", która przedstawia bogactwo kulturowe kraju.

Stanowi ją barwno-wypukła „kulturowa” mapa Polski przystosowana do możliwości percepcyjnych osób niewidomych i słabowidzących oraz zintegrowany z nią opis obiektów w zwykłym druku – dostępny też w wersji elektronicznej w formacie DAISY i w formie tekstowej. Mapa barwno-wypukła przedstawia wszystkie cenne obiekty zabytkowe Polski widniejące na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz te, których zdaniem Fundacji i specjalistów tworzących mapę, nie sposób było pominąć.
Opis obiektów zaznaczonych na mapie zredagowany jest w ciekawy i przystępny sposób. czytelnik zapoznaje się z historią, wyglądem, obecnym stanem zasobów oraz ciekawostkami na temat danego obiektu, np. zamku, kościoła, skansenu.
Tworząc publikację inicjatorzy pragnęli odpowiedzieć na zainteresowania niewidomych i słabowidzących bogactwem kulturowym Polski oraz rozbudzić takie zainteresowanie u innych osób. Do misji tej przyłączyło się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, współfinansując wydanie publikacji z Funduszu Promocji Twórczości.
Twórcy wydawnictwa „Bliżej Skarbów Kultury” wierzą, ż jego lektura zaspokoi potrzeby poznawcze, rozwojowe oraz dydaktyczno-edukacyjne czytelników. Ufają, że publikacja znajdzie szczególne zastosowanie w szkołach ogólnodostępnych, gdzie uczą się niewidome i słabowidzące dzieci, w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz uczelniach wyższych kształcących tyflopedagogów. Korzystając z wydawnictwa można zorientować się w rozmieszczeniu poszczególnych obiektów kultury na terenie kraju, przybliżyć sobie ich historię, zaplanować np. wycieczkę turystyczną, przygotować się do pełniejszego poznania i zrozumienia zwiedzanego obiektu.
· Jeśli chcesz zamówić publikację, wypełnij formularz zgłoszeniowy lub skontaktuj się z nami telefonicznie 22 576 18 79 lub 606 75 75 85.
· Jeśli chcesz pobrać przewodnik w formacie DAISY, użyj tego łącza.
· Jeśli chcesz obejrzeć przewodnik online w wersji tekstowej, kliknij tutaj.

Data publikacji: 1.07.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również