Festiwal „Integracja Ty i Ja” jedzie do Łodzi

Festiwal "Integracja Ty i Ja" jedzie do Łodzi

Filmy z ubiegłorocznego Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" oraz instalacja multimedialna ,,Chcę ci powiedzieć coś ważnego" zostaną zaprezentowane w styczniu w łódzkiej ,,Naszej galerii".

Instalacja ,,Chcę ci powiedzieć coś ważnego” autorstwa Igi Chełmińskiej i Barbary Wysmyk składa się z sześciu krótkich filmów. Ich bohaterami są osoby w różnym wieku i z różnym stopniem niepełnosprawności. Różnice te mają wpływ na ich system wartości, uczucia i pragnienia. Dzięki formie w jakiej przygotowano instalację widz ,,wchodzi” w świat bohaterów.

Instalacji będzie towarzyszyć projekcja filmów zgłoszonych do ubiegłorocznego konkursu na najlepszy film amatorski tworzony przez osoby niepełnosprawne. Pokazany zostanie film w reżyserii Wiesława Zięby zrealizowany podczas towarzyszących festiwalowi warsztatów animacji, zorganizowanych wspólnie ze Studiem Miniatur Filmowych w Warszawie. Widzowie zobaczą także materiał filmowy, który powstał podczas integracyjnych warsztatów teatralno-filmowych „Integracja Ty i Ja teatry to są dwa”. W warsztatach uczestniczyły osoby niepełnosprawne z Koszalina i Kowalek oraz młodzież z „Teatru na bosaka” i Pałacu Młodzieży w Koszalinie.

EFF „Integracja Ty i Ja” odbywa się od 6 lat w Koszalinie. Na festiwalu prezentowane są filmy poruszające tematykę integracji, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.

Pofestiwalową prezentację będzie można oglądać od 11 do 22 stycznia. ,,Nasza galeria” mieści się przy ul. Traugutta 18 w Łodzi.

DSC02531

EFF „Integracja Ty i Ja”

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również