Fotografia przyrodnicza ponownie trafi do filii „Memory” ŚDS dla Osób z chorobą Alzheimera w Lublinie

Już w najbliższą środę – 10 kwietnia – odbędzie się kolejne spotkanie autorskie i wernisaż w ramach prowadzonej przez Okręg Lubelski Związku Polskich Fotografów Przyrody akcji dedykowanych wystaw i prezentacji fotografii przyrodniczej.

Wydarzenia odbywają się w ośrodkach, które grupują i wspierają osoby mające utrudniony – z różnych powodów – dostęp do instytucji kultury i twórczości artystów. Zaplanowane na środę wydarzenie to kontynuacja współpracy OL ZPFP z Lubelskim Stowarzyszeniem Alzheimerowskim, które zapewnia wszechstronną pomoc osobom chorym, ich rodzinom i opiekunom.

Fotografia przyrodnicza ponownie trafi do filii „Memory” Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z chorobą Alzheimera przy Al. Racławickich 22 w Lublinie.
Podczas spotkania, o swoich fotograficznych przygodach w świecie przyrody będzie opowiadała Emilia Zabielska-Mendyk.

Fotografie składające się na wystawę to doskonałej jakości wydruki wykonane przez firmę Artibo, która jest jednocześnie głównym sponsorem wystawy.

Patronat medialny nad spotkaniem i całą akcją objęły: Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych Nasze Sprawy, Wiadomości Społeczne – pismo Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej oraz Biuletyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych i portal Niepelnosprawnilublin.pl.

pr/, plakat: mat. prasowy

Data publikacji: 08.04.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również