GALERIE BEZ BARIER w listopadzie. Oprowadzania po wystawach w galeriach MIK w PJM.

GALERIE BEZ BARIER to cykl, który rozszerza ofertę wszystkich galerii Mazowieckiego Instytutu Kultury (MIK): Galerii TEST, Galerii XXI, Galerii Foksal, Galerii Elektor dla odbiorców g/Głuchych i słabosłyszących. Łącznie zaplanowaliśmy 16 wydarzeń w polskim języku migowym tłumaczonych na polski język foniczny. Do oprowadzania po wystawach zaprosiliśmy g/Głuche artystki – Natalię Siuchtę i Jagodę Cerkiewnik.

GALERIE BEZ BARIER w listopadzie

7 LISTOPADA (wtorek), godz. 18:00 
Galeria Foksal, ul. Foksal 1/4, Warszawa

Oprowadzanie po konceptualnej wystawie malarstwa i fotografii „Nos w Dupie” Karola Radziszewskiego: o wystawie

osoba oprowadzająca: Jagoda Cerkiewnik 
wydarzenie na Facebooku

30 LISTOPADA (czwartek), godz. 18:00
Galeria XX1, al. Jana Pawła II 36

Oprowadzanie po wystawie prac Natalii Kopytko, Barbary Janczak, Joanny Sitarz, Gabrieli Chrabąszcz „Archeologie współczesności”: o wystawie
osoba oprowadzająca: Natalia Siuchta
Oprowadzanie w ramach finisażu wystawy.

Osoby oprowadzające o sobie:
Natalia Siuchta: Hej! Jestem Natalia. Głucha edukatorka, aktywistka i działaczka dostępności. Mam ADHD. Jestem też czasem tłumaczką. Robię też rzeczy kreatywne: rysuję, ilustruję, kolażuję, rzeźbię i robię małą ceramikę. Lubię dawać ludkom głasku głasku głask. Cieszę się że jestem w projekcie „Galerie bez barier”. To ważne, by przestrzenie kultury i sztuki były dostępniejsze.

Jagoda Cerkiewnik: Cześć! Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od urodzenia jestem osobą głuchą. Sztuka to dla mnie pasja i sposób na wyrażenie siebie, niezależnie od słów. Zapraszam Was na oprowadzenie po wystawie, gdzie będę się starać przekazać Wam jej piękno i emocje.

Dostępność: oprowadzania prowadzone są w polskim języku migowym i tłumaczone na język foniczny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Podczas wydarzeń dostępna będzie także pętla indukcyjna.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorką ds. dostępności Magdaleną Ptak: tel./sms 601 668 41, e-mail: m.ptak@mik.waw.pl

Info: MIK

Data publikacji: 25.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również