IIAN Making Waves!

IIAN Making Waves! jest jednym z 19 ambitnych projektów partnerskich współfinansowanych przez Perform Europe i Unię Europejską. Trasa jest organizowana wspólnie przez konsorcjum, w skład którego wchodzą: festiwal Catch the Wave! organizowany przez International Inclusive Arts Network (IIAN) (Dania), Teatr Tańca Dansema (Litwa), Mind the Gap (Wielka Brytania), Fundacja Teatr 21 (Polska), Teatro 4Garoupas / KAPILAR!unterwegs (Niemcy), AREAL | space for choreographic development reprezentowany przez AREAL DANS SRL (Rumunia), ASSITEJ Cyprus (Cypr) oraz Segni D’infanzia Associazione Culturale (Włochy).

W ramach partnerstwa zaprezentowane zostaną dwa dzieła artystyczne dla dzieci i młodzieży o charakterze integracyjnym: Pierwszym z nich jest „Świat bez oczu” Dansema Dance Theater, spektakl taneczny prezentowany w dwóch wersjach: dla dzieci niewidomych i niedowidzących (1-6 lat) oraz dla niemowląt (6-18 miesięcy) i opiekunów. Dodatkowo wydarzeniem trasy jest film „A Little Space” (14 lat+) zrealizowany przez Mind the Gap i Gecko.

Celem tournée jest ponowne przemyślenie współpracy transgranicznej w dziedzinie sztuk performatywnych w sposób bardziej zrównoważony i sprzyjający włączeniu społecznemu oraz zachęcenie do organizowania w miejscach publicznych i na festiwalach przedstawień dla dzieci i młodzieży, które sprzyjają inkluzji społecznej.

Do rozpoczęcia tournée pozostało już niewiele dni, a zespół jest podekscytowany i nie może się doczekać, kiedy wyruszy w tę hybrydową podróż po Europie z integracyjnymi spektaklami na żywo i w formie cyfrowej oraz warsztatami dla dzieci i dorosłych.

Aby zarejestrować się na wydarzenie, należy skorzystać z poniższego linku do formularza Google Forms:
https://forms.gle/BD1jAYWPoZ6xLM1R8Wydarzenie

Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na Facebooku pod poniższym linkiem: https://www.facebook.com/inclusiveartsnetwork

Info Teatr 21, fot. Laura Vanseviciene, kadr z wideospektaklu

Data publikacji: 08.03.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również