Kolejna edycja projektu artystycznego „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” 2016

Fundatorzy Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch

19-20 listopada 2016 r.w Dąbrowie Górniczej, wystartuje kolejna edycja artystycznego projektu pod hasłem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko", realizowanego przez dąbrowską Fundację „Wygrajmy Razem" w kooperacji z wieloma partnerami.

W tym roku po raz pierwszy przedsięwzięcie potrwa dwa dni i będzie organizowane w ramach dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębie Wood. Na projekt składać się będą takie wydarzenia jak: widowisko poetycko-muzyczne „Wołaniem wołam Cię” z recitalem wrocławskiego artysty Leszka Kopcia (19 listopada) wystawione w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej oraz koncert „Moje miejsce na ziemi” (20 listopada), który odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia.

Widowisko „Wołaniem wołam Cię” to projekt grudziądzkiego Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka, który swoją premierę miał w 2014 roku na deskach teatru w Grudziądzu. Spektakl z umuzycznionymi wierszami poety Ernesta Brylla wyreżyserował grudziądzki aktor i wokalista Zbigniew Kulwicki, a biorą w nim udział utalentowani artyści z dysfunkcją wzroku. Publiczność zgromadzona w dąbrowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej stanie się 19 listopada świadkiem nowej odsłony tego ciekawego przedstawienia.

W repertuarze koncertu „Moje miejsce na ziemi” znajdą się piosenki luźno nawiązujące zarówno do obchodów Święta Niepodległości, jak i do jubileuszu stulecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej. Będzie to podroż przez różne style muzyczne, dzięki czemu koncert przysporzy wielu wrażeń i emocji, zadowalając widzów o różnych gustach. W wykonaniu artystów z niepełnosprawnością, śpiewających przy akompaniamencie profesjonalnego zespołu muzycznego, zabrzmią piosenki takich wokalistów i zespołów jak: Grażyna Łobaszewska, Beata Kozidrak, Zbigniew Zamachowski, Hanna Banaszak, Justyna Steczkowska, COMA, Budka Suflera, Various Manx, 2+1, i innych.
Kierownikiem artystycznym koncertu jest pedagog i muzyk współpracujący między innymi z: zespołem Wolna Grupa Bukowina – Krzysztof Żesławski. Koncert poprowadzi znana i lubiana aktorka – Joanna Bartel.

Przypominamy, że „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” to inicjatywa z wieloletnią tradycją, wspierana między innymi przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która podobnie jak organizacja Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej przyczynia się m.in. do rozwijania talentów muzyczno-wokalnych i aktorskich osób zmagających się z rożnymi niepełnosprawnościami.

Organizatorzy gorąco zapraszają na tegoroczną edycję „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”. Szczegóły na plakacie.

Zobacz galerię…

PR, fot. Archiwum Fundacji „Wygrajmy Razem”

Data publikacji: 25.10.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również