Kolorowy i radosny wernisaż

Warsztat terapii zajęciowej to nie tylko miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnością pozyskują umiejętności niezbędne do codziennego funkcjonowania, to również przestrzeń, w której uczestnicy mogą swobodnie wyrażać swoją ekspresję twórczą. 19 listopada WTZ w Katowicach-Giszowcu prowadzone przez PSONI zorganizowały wraz z Giszowieckim Centrum Kultury Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej wystawę prac plastycznych, której wernisaż odbył się 19 listopada.

– Uczestnicy sami wybierali prace na wystawę i nie było ograniczeń co do liczby prac. Niektórzy dali jedną, a inni cztery prace. Codziennie biorą udział w warsztatach plastycznych i grafiki komputerowej, a ich prace są niezwykle kolorowe i radosne. Dlatego też tytuł wystawy to „Kolory naszej wyobraźni”. Chcieliśmy pokazać pracę naszych uczestników i przekonać ludzi, że osoby niepełnosprawne są niezwykle zdolne i kreatywne – powiedziała „NS” terapeutka i organizatorka wystawy, Marta Branny.

Prace uczestników Warsztatów są wystawiane na wystawach w różnych placówkach w dzielnicy, a ich twórczość cieszy się wielkim powodzeniem. Są kupowane przez zwiedzających, a pieniądze są przeznaczane na imprezy integracyjne i artystyczne.

Podczas wernisażu wystąpili uczestnicy Warsztatów Ekspresji, a niespodzianką był koncert pianistyczny nauczyciela muzyki, Pawła Bajka.

Obecna na uroczystości była także radna Rady Miasta Katowice, Barbara Mańdok. – Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wernisażu, bo nasi artyści są wspaniali, a prace przepiękne i bardzo optymistyczne. Dobrze, że możemy tu być razem, wspólnie bawić się i cieszyć oczy tymi kolorami i piękną muzyką – powiedziała.

Zobacz galerię…

Tekst i fot. Ewa Maj

Data publikacji: 22.11.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również