Konkurs na najlepszą recenzję filmową na Adapter.pl

Do 15 lutego 2020 r. trwa plebiscyt dla widzów Adapter.pl.
Adapter.pl to pierwsze w Polsce i na świecie internetowe kino dla niewidomych i niesłyszących odbiorców stworzone przez Fundację Katarynka.

Premierowe pokazy filmów odbywają się w każdy czwartek o godzinie 20:00. W chwili obecnej dzięki projektowi Adapter.pl można obejrzeć blisko 300 filmów i materiałów audiowizualnych z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Część z nich posiada także z tłumaczenie na Polski Język Migowy.

Na stornie Adapter.pl można obejrzeć najbardziej kultowe filmowe produkcje i największe nazwiska polskiego kina. Przed pojawieniem się internetowego kina były one do tej pory niedostępne dla głuchych i niewidomych kinomanów. Dzięki Adapter.pl filmy te dostępne są za darmo, 24 godziny na dobę. Osoby niewidome i niesłyszące mogą oglądać je we własnym domu, na laptopie lub tablecie.

Na Adapter.pl można obejrzeć także filmy zagraniczne. W katalogu na tej platformie dostępne są filmy różnych gatunków: od animacji, kina familijnego, poprzez dramat, filmy obyczajowe, sensację, aż po dokumenty i obrazy krótkometrażowe

By wziąć udział w plebiscycie należy wybrać jeden film z najlepszą audiodeskrypcją i napisać jego recenzję. Osoby niesłyszące mogą wybrać film z najlepszym tłumaczeniem na Polski Język Migowy i nagrać vlog w którym opowiedzą, dlaczego ten film im się podobał.

Dla uczestników plebiscytu przewidziano nagrody:
nagrodą główną jest Iphone 7
II miejsce – tablet
III miejsce – wyróżnienia.

O wynikach uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo. Ukażą się również na stronie Fundacji Katarynka: www.fundacjakatarynka.pl

Link do formularza na portalu ADAPTER: https://adapter.pl/plebiscyt-adaptera-2019/

pr

Data publikacji: 30.01.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również