Konkurs Plastyczny „Dom”. AW ramach cyklu imprez Nieprzetartego Szlaku

Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach we współpracy z Międzynarodowym Nieprzetartym Szlakiem, Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach oraz Galerią PodCień w Pyskowicach zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym o tematyce „Dom”,  wpisującym się w działania Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, od 33 lat organizującego wydarzenia artystyczne, których bohaterami są twórcy z niepełnosprawnościami z wielu krajów.

Konkurs odbędzie się pod honorowym patronatem starosty powiatu gliwickiego oraz burmistrza miasta Pyskowice. Uroczyste otwarcie wystawy wybranych prac plastycznych oraz nagrodzenie autorów odbędzie się w dniu 24 marca 2023 roku w galerii PodCień w Pyskowicach.

W trakcie uroczystego wernisażu nagrodzeni twórcy otrzymają dyplomy, upominki oraz pamiątkowe statuetki.

Regulamin Konkursu Plastycznego „Dom”
Konkurs jest adresowany do uczniów przedszkoli i szkół specjalnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej i innych placówek zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami (bez względu na wiek) oraz twórców indywidualnych.

Treść pracy powinna odpowiadać tematyce konkursu: „Dom”

Technika prac: malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane. Z uwagi na warunki ekspozycji nie przyjmujemy prac przestrzennych. Preferujemy indywidualną formę pracy.
Z każdej placówki można przesłać maksymalnie 5 prac.

Prace konkursowe wraz z metryczką w dwóch egzemplarzach – mile widziana estetyczna oprawa: ramka, antyrama z pleksi, passepartout itp., ułatwiająca ekspozycję – oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych należy przesyłać do 28 lutego 2023 roku za pośrednictwem Poczty Polskiej, kurierem lub dostarczyć osobiście na adres: Zespół Szkół Specjalnych, ul. Poniatowskiego 2, 44-120 Pyskowice.

Prosimy nie oprawiać prac w szkło! Maksymalny format A1 (59,4cm x 84,1 cm ).

Uczestnicy wysyłają prace na koszt własny.

Prace ocenione zostaną przez profesjonalne jury. Nagrodzone zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii PodCień w Pyskowicach oraz na towarzyszących festiwalowi XXXIII Międzynarodowych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku, które odbędą się w Lublinie. Umieszczone zostaną także na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym Facebooku.

Organizator nie odsyła prac nadesłanych na konkurs. Można będzie je odebrać po wcześniejszym ustaleniu z koordynatorami w siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach. Nieodebrane „przejdą” na własność organizatorów.

Poprzez nadesłanie prac na konkursu uczestnik (powyżej 18 roku życia), ewentualnie jego opiekun (jeżeli uczestnik nie jest osobą pełnoletnią), wyraża zgodę na:
• przetwarzanie danych osobowych uczestnika w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia konkursu Plastycznego „Dom”
• bezpłatne opublikowanie na stronie internetowej organizatorów danych uczestnika, oraz zdjęcia wyróżnionej pracy,
• bezpłatne publikowanie i reprodukowanie prac konkursowych w prasie i wydawnictwach pokonkursowych.

W sprawach organizacyjnych konkursu kontakt z koordynatorkami konkursu:
Joanną Kahner j.kahner@zsspyskowice.eu, Martą Filas m.filas@zsspyskowice.eu

pr/, fot.pixabay.com

Data publikacji: 22.12.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również