Wystarczy:
W zajmujący sposób opowiedzieć, czy „opłaca się” ludziom zdrowym zawierać znajomości, a nawet przyjaźnie, z niepełnosprawnymi?
Opisać doświadczenia dotyczące relacji (pozytywnych i negatywnych) oraz interakcji między niepełnosprawnymi a resztą społeczeństwa, z uwzględnieniem kontaktów rodzinnych, np. niepełnosprawny rodzic, małżonek, dziecko.
Wskazać, jakie zachowania, umiejętności i wiedzę przejmujemy od siebie nawzajem?
Przedstawić niepełnosprawnego nie tylko jako biorcę, ale też dawcę.
Usiądź, zastanów się i w dowolnej formie napisz jak widzisz przenikanie tych dwóch światów naszej wspólnej codzienności. Swoją pracę, nieprzekraczającą pięciu stron maszynopisu, w dowolnej formie literackiej, w wersji papierowej i elektronicznej prześlij na adres organizatora: Fundacja Arka Bydgoszcz; ul. Warszawska 25; 85-058 Bydgoszcz oraz fa@wp.pl lub fundacjaarka@op.pl z dopiskiem „Konkurs”.
Pamiętaj, w konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby sprawne i niepełnosprawne z terenu całego kraju, które zechcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi tematu.
Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 31 marca. Najciekawsze zostaną wydrukowane w specjalnej publikacji. Niepełnosprawni autorzy, których prace znajdą się w publikacji zbiorowej, oraz 10 pełnosprawnych autorów prac wyróżnionych, spędzą 10 dni na spotkaniu warsztatowo-integracyjnym, poświęconym przygotowaniu ogólnopolskiego spektaklu artystycznego „Wychodzimy z cienia”.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.fundacja-arka.org.
Oprac. Hak