Konkurs „Z legendą śladami historii”

Konkurs "Z legendą śladami historii"

Fundacja Arka Bydgoszcz zaprasza osoby z niepełnosprawnością do uczestnictwa w kolejnym konkursie z cyklu „Odkrywamy Świat Osób Niepełnosprawnych" pt. „Z legendą śladami historii"

Czy masz świadomość przynależności do swojej Małej Ojczyzny?

Czy utożsamiasz się z miejscem, z którego pochodzisz, czy potrafisz ukazać je w ciekawy sposób ?

Zachęcamy byś przedstawił/a nam krótko historię swojej miejscowości lub ciekawego miejsca, które jest Ci szczególnie bliskie, uwzględniając istniejące zabytki, historyczne wydarzenia czy tradycję (minimum 1/2 strony, maksimum 1 strona formatu A4 czcionka Times New Roman 12). Następnie opierając się o wybrane fakty historyczne daj się ponieść wyobraźni i stwórz własną legendę tego miejsca (maksymalnie 5 stron A4).

Podsumowaniem konkursu będzie wydanie publikacji zawierającej najciekawsze prace. Wyróżnionych autorów sfotografujemy na tle opisanego miejsca, zabytku. Wydana publikacja będzie nietypowym przewodnikiem przybliżającym ciekawe historycznie miejsca, zaproszeniem do zwiedzania naszych Małych Ojczyzn.

To, co kochamy najwięcej mówi o nas samych. Zapraszamy do wzajemnego obdarowania nie tylko talentem, ale i okruchami pochodzącymi z tych miejsc, które budzą w Was zachwyt, inspirację, ciepłe wspomnienia.

Konkurs został ogłoszony 15.04.2013 r. i potrwa do 15.12.2013 roku.

Regulamin i szczegóły na stronie http://fundacja-arka.org/128-nowy-konkurs-fundacji-arka

Data publikacji: 16.04.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również